• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Termal suların Atıksuya etkisi

osman gün

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Borçka Belediyesi
Merhaba Arkadaşlar;

Bulunduğum Belediyenin Atıksu Arıtma Tesisi bulunmaktadır. İlçemizde termal oteller bulunmaktadır.Bu otellerden gelen termal suyun bakterilere,kokuya veya arıtma tesisine olumsuz etkisiyle ilgili bir çalışma var mı?

Bu konuda bilgisi olanlardan yardımlarını bekliyorum... Teşekkürler.

ANALİZ YAPILIP DEĞERLENDİRİLMESİ LAZIM AYNI SORUN KÜTAHYA UŞAK VE AFYON BÖLGESİNDE DE VAR
ULAŞABİLİRSİNİZ CÜNEYT ÖZER

Merhabalar Osman Bey;
Sanıyorum sizlere yararlı olabilir.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Türkiyede Jeotermal Aktivitelerden Kayn. Su Kir(G.Demirci).pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar merhaba,
termal otele ilk defa danışmanlık yapacağım ancak aylık ziyaretlerde bile ne yazacağımı bilmiyorum. Yardımcı olurmusunuz?

suların deşarj edildiği yerde sıcaklık değişimi 1.5 dereceyi geçmemeli 2 dereceye ulaştığında civardaki canlılar ölür ayrıca bakteriler için 35-37 derece sıcaklığı maksimum çoğalma sıcaklığıdır

Arkadaşlar jeokimyasal analizi yapan yerler nereler, bir suru yere sordum doğru kaynağa ulaşamadım henüz :acpsnr::acpsnr::acpsnr::ckkmk::ckkmk::ckkmk::eek::eek::eek: