• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Termik santral filtre takmıyorsa siz takın !

Slogan Arıyorum.

• Ağzınıza sızmasın termik santraller..

Oy: 6 13.6%
  • Sızdırmaz

Oy: 0 0.0%
  • Termask Hizmetinizde

Oy: 3 6.8%
  • Maskeni tak sağlıklı yaşa.

Oy: 3 6.8%
  • Ağzımı açarım vafizemi yaparım

Oy: 2 4.5%
  • Oral santral.

Oy: 7 15.9%
  • Aç gözünü yum ağzını

Oy: 1 2.3%
  • Nefes alsın yeter

Oy: 6 13.6%
  • Pamuk takılsın istemiyorsanız bu maskeyi takacaksınız

Oy: 9 20.5%
  • Ağzınızdan içeri ne girdiğine emin olmak ister misiniz ?

Oy: 8 18.2%
  • Takalım hayatta kalalım

Oy: 5 11.4%
  • Ağzımızın tadı kaçmasın

Oy: 17 38.6%
  • Tak maskeyi çek temiz havayı

Oy: 5 11.4%
  • Ağzınıza sağlık

Oy: 4 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    44

Mehmet ✰

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Evet..
saygıdeğer CMNet üyeleri..
Termik santrallerle ilgili son durumdan haberiniz vardır.

Termik santraller 2.5 yıl filtre takmayacak.Meclisten geçti.
Tartışıyoruz ediyoruz..
Peki çözüm nedir ?
Çözüm :
Çözümü başkalarında bulamıyorsak kendimizde bulmak.
Önerim ,termik santraller filtre takmayıp sağlığımızı tehlikeye atıyorsa... Biz takalım filtreyi.

Her ağza, yüze, göze uygun termik santral filtresi projem hazır. Ekte prototipi var. Yatırımcıları bekliyorum.
Bir de slogan lazım?
Aşağıdaki seçenekleri oylamanızı bekliyor aynı zamanda yeni slogan önerilerinizi bekliyorum.

Son olarak ,
Durum çok vahim.

Filtresiz termik santral bacası cezası 447 TL
Arabada 3 kere sigara içmenin cezası 459 TL
Yani ,Üç tane sigara filtresiz termik santral bacasından daha fazla zehirli duman üretiyor.

Ne sigara ne termik santral yıldıramaz bu maskeyi..

Maskelerimizin renklidir.

Kadınlar için fuşya rengi de bulunur.

Ağzımıza takacağımız bu filtrenin
Sloganı ne olsun ?
Oylayalım arkadaşlar
Sloganı da bulduktan ilk uçakla TÜBİTAK 'a gidip projenin patentini alacağım.

Pazarda, sanal alemde her yerde herkes ama herkes ,
bu maskeyi takacak !

Termiklere takkeee termiklere takkee
Gellll gel Bülent Ersoy da burdan aldı gellll gelll termiklereeeee takke ,
termiklere takkeee

Üç takke alana bir bedava
Üç takke alana bir bedavaaaa
santralim olsaaa bendeee alsam
param olsa daaa bende alsammm
???

21-43-20-EKkfnfAWsAA0GLi.jpg22-22-16-EKkinw8X0AM1y3C.jpg22-22-21-EKkinw-WoAEzOMs.jpg

5 Numara iyi ama bi de bunun bordo ve beyazından istiyorum. Her şeyle uyumlu olsun :D Ülkeyi koca bir PUBG haritasına çevirip, yavaştan yavaştan Bayburt'a kadar küçültecekler.

Bu maskeleri aras kargo ile gönderirseniz ben de alırım. Hatta siz maske ben de sise baklava göndereyim ??

Gizem hanım
Daha önceki bir başlıkta site kurucusu Fatih bey bu mecrada siyaset yapılmamasını beyan etmişti. Sizin ise bu kinaye ile kendinizi tutamadığınızı görüyorum. Tekrar size kuralı hatırlatmak isterim. Emine hanım ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan ne kendileri hakkında “hazret” ifadesi kullandırmış ne de heykellerini yaptırmıştır mesela.

@yavuz tuna Yavuz Bey , 3 sene İmam Hatip okudum."Hazret" kelimesi kuvvetle muhtemel saygıdeğer anlamına gelmekte.Bana güvenemeyebilirsiniz ama Google'a güvenin :)

Ayriyeten
Eskiden gazete mecmualarında bu tür sözcükler kullanılırdı.
Örneğin ,
"gazi mustafa kemal paşa hazretleri salı günü istanbul'u teşrif ediyor" gibi.
Bir de benzer gazete klişelerinden "reisicumhur ismet inönü ve muhterem refikaları mevhibe hanım" vardır ama konumuz o değil.
Lafın özü , bu tür sözcükler kullanılabilir :)

Ekli dosyalar

• IMG_20191203_000407.jpg
    IMG_20191203_000407.jpg
    76.3 KB · Görüntüleme: 11
@Mehmet. Zaten matbuatta bugüne kadar malum 2 şahıs ve aileleri dışında başkası için kullanılmamıştır, siyaseti ve yakın tarihi iyi bilen biri olarak benim de malumum. Mevcut Cumhurbaşkanı ve ailesi bu tür hitapları, tazim ve tabasbusu hoş karşılamayan, mesela heykellerini yaptırmayıp paraya resmini basmayan insanlar. Yukarıda Gizem hanımın ifadesinde kinaye mevcut ve bu farkı göremiyorsanız 3 sene İ.H. okumuş biri olarak yazık. Burada siyasilerin şahsıyla alakalı müspet ya da menfi paylaşımlar yerine tarafsız iş insanları olarak sadece yaptıkları iş hakkında yorum yapmamız uygun bence. Sitenin kurucusu Fatih bey bu kuralı getirdi hatırlarsanız. Yoksa, 30 yaş altı genç arkadaşların bilmediği ve maalesef okumadıkları yakın tarihte gazetelerin bile maske dağıttığı günleri gördü ülkemiz hava kirliliği dolayısıyla. Yapılan işi sadece iyi ya da kötü olarak değerlendirebilmek çok da zor olmamalı. Yoksa bir yerel idarecinin kendi projeleri içinde de olmasına rağmen sahte raporla hazır ileri biyolojik artıma tesisinin törenle iptal edilmesi haber niteliği taşıyor elbette mesleğimiz açısından. Ama sıcak siyaset konusu olduğundan kişilere indirgeyip partizan tartışmalar olmaması açısından ben bu konuyu açmadım mesela aklıma gelmesine rağmen kimse yazmayınca her nedense. Bu mesleki mecranın siyasi kaygı ve güdülerle heba edilmemesi bugüne kadar ülkemizin kazandığı tecrübeler açısından çok mühim. Siyasi fanatiklik birçok örgütte bölünmelere ve nesnel gerçeklerin bile çarpıtılmasına yol açmakta ülkemizde. Birçok meslek örgütü bunu tecrübe etmişken aynı hataya düşmemek bizim elimizde. Tabii benim teklifim ve talebim bu mecranın sahibi Fatih beye. Kendisi siyasi paylaşımlara müsaade ederse ona göre yeni bir atmosfer doğar. İsteyenler gruplaşır, farklı siteler açar, meslek örgütümüzü millet menfaati gayesiyle değil şahsi menfaat ya da siyasi gayesiyle kullanabilir. Mesela 1984-2007 arasında tabipler arasındaki bağnaz tahakküm nedeniyle ülkemizdeki tüm üniversite bölümlerinde kontenjanlar bir kaç katına çıkarken 23 yılda, tıp fakültesi kontenjanı artırılamadığından bugünkü hekim açığı yani geciken randevu, muayene süreleri ortaya çıkmıştır. Bu örnekte olduğu gibi şahsi ya da meslek örgütü menfaatlerimizi milletin menfaatleri önüne geçirmemiz gerektiği benim kanaatim tabi ki. Olayları ya da kararları sadece iyi ya da kötü olarak değerlendirebilmek mümkün. Ötesine geçmek işleri zorlaştırıyor sadece bu platformda.

@yavuz tuna Yavuz Bey, sizin de olduğu gibi hepimizin siyasi bir görüşü var. Gizem hanımın söyleminde rahatsız edici bir ifade yok. Kinayeler elbette yapılacaktır. Serkan Bey'e de "konuyu biraz açarmısınız" diyerek konuyu deşmeye çalışan sizsiniz gibi geldi bana. satırlarca açıklama yapmışsınız. Burada ciddi ciddi siyaset tartışması yapan kimseyi görmedim. Elbette eleştiri yapacağız Yasalar ve saygı çerçevesinde. sizin abarttığınız kadar bir durum yok ortada. Saçma uygulamalar her zaman eleştiri görmüştür. Kahvede bakkalda berberde heryerde...İyi günler iyi çalışmalar.

@yavuz tuna "Mevcut Cumhurbaşkanı ve ailesi bu tür hitapları, tazim ve tabasbusu hoş karşılamayan, mesela heykellerini yaptırmayıp paraya resmini basmayan insanlar. " hmm ben de sizin cümleleriniz ve kelimelerinizden siyasi görüşünüzü anlayabiliyorum, hatta süslü kelimelerinizin arasına sıkıştırdığınız aşırı uç eleştirinizi de görebiliyorum ama hakarete varmayan bu tavrınızı düşünce özgürlüğünüze veriyorum.
Ülkenin koskoca bakanlığı dururken, bürokratları, mühendisleri, bilim insanları dururken "sıfır atık" gibi dünya gündeminde olan bir projenin mucidiymişçesine "resmi" yazışmalarda bile "Emine Hanımefendi himayesinde başlatılan" gibi ifadelerle karşılaşırsam mesleğimin siyasete karıştığını düşünür ve kendimde latife yapma hakkını kullanabilirim. Dikkat ederseniz latife yapıyorum, hakaret etmiyorum, konuyu siyasete çekmemeye çalışsak da ülkemiz ve yöneticilerimiz malesef buna müsade etmiyor. : )

İleri biyolojik arıtma tesisine de laf dokundurmuşsunuz onu da farkettim lakin istanbul'da değilim, konuya hakim değilim ama çok şükür okuduğumu anlama yeteneğim sayesinde oradaki asık problemin yer seçimi olduğunu, bir biyolojik arıtma tesisinin zaten yapılacağını ama yer seçimi gibi konuların tekrar gözden geçirilmesi sonucunda olacağını biliyorum.

Saygılar efendim.. (Efendim burada saygı sözcüğü olarak kullanılmıştır, haşa yanlış anlaşılmasını istemem)

@deryanil Ciddi siyaset tartışmasına giren üyeler olmuştu ancak bir oylama yaparak Fatih bey siyaset yapılmamasını rica etti. Ufak dokundurmalar ya da değişik örnekler kullanılarak bunu sürdürenler hakkında Fatih bey isterse tedbir alabilir.
Silivri meselesine gelince siz neyi kasdettiğini yazın bari biz de aydınlanalım. Yanlış yorumlamak istemem şahsen. Burada şahsi, üstü kapalı, manalı göndermelerin işlerliği yok. Diğer sosyal medya platformları bu işi görüyor zaten.