• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Termik santral filtre takmıyorsa siz takın !

Slogan Arıyorum.

• Ağzınıza sızmasın termik santraller..

Oy: 6 13.6%
  • Sızdırmaz

Oy: 0 0.0%
  • Termask Hizmetinizde

Oy: 3 6.8%
  • Maskeni tak sağlıklı yaşa.

Oy: 3 6.8%
  • Ağzımı açarım vafizemi yaparım

Oy: 2 4.5%
  • Oral santral.

Oy: 7 15.9%
  • Aç gözünü yum ağzını

Oy: 1 2.3%
  • Nefes alsın yeter

Oy: 6 13.6%
  • Pamuk takılsın istemiyorsanız bu maskeyi takacaksınız

Oy: 9 20.5%
  • Ağzınızdan içeri ne girdiğine emin olmak ister misiniz ?

Oy: 8 18.2%
  • Takalım hayatta kalalım

Oy: 5 11.4%
  • Ağzımızın tadı kaçmasın

Oy: 17 38.6%
  • Tak maskeyi çek temiz havayı

Oy: 5 11.4%
  • Ağzınıza sağlık

Oy: 4 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    44
Arkadaşlar formdaki bazı yakın muhabbeti olan arkadaşlar birbirleri ile mizah çerçevesinde yorumlar yazabiliyor. Büyütmeyelim karşılıklı üzerimize alınmayayım. Siyasi bir kanal değil burası tabikide. O yüzden termiğe hayır diyip geçelim arkadaşlar :) :harika:

Dursun kaynaklar tükendiğinde kullanırız daha ne ? ? ;)

@Gizem Sunar Burada sizin kinayeli tavrınız sebebiyle sadece sizin gibi düşünen insanlar olmadığını hatırlatmak için kısa bir siyasi lezzet kattım ben de yazıma. Siz yapabiliyorsanız ve bunu düşünce özgürlüğü olarak görüyorsanız herkesin hakkı tabi ki. Ancak bu platformda siyasi paylaşım yapılmaması konusu tekraren söylüyorum ki site kurucusu tarafından uygun bulunmadı.
Bir önceki ABD first lady'si Michelle Obama kocası görevdeyken çeşitli faaliyetler yürüttü. Mesela beyaz saray bahçesine organik tarım yapabileceği bir bahçe kurup sebze yetiştirdi ve halkını buna teşvik edecek çalışmalar yürüttü. Özellikle obezitenin yaygınlaştığı ABD'li çocuklarda hazır gıda yerine bunların tüketilmesi için. Abd'de ise kimse sen niye böyle bir işe öncülük yapıyorsun diye tepki göstermedi kendisine. Ne Cumhuriyetçiler tarafından kendisi demokrat olduğu için ne de zenci olduğu için beyazlar tarafından. Ülkemizdeki geri dönüşüm bilincinin artırılması ve kurumlarda yerleşmesi adına faydalı bir projeyi Cumhurbaşkanı eşi olarak yürütmesi kimi niye rahatsız ediyor anlamak zor. CB yani devletin, yürütmenin başı olarak bakanlıkların sorumlulukları nihayetinde kendisine aittir. Bugüne kadar yapılmamış faydalı bir işte duyarlılık, farkındalık oluşturmak, yükü paylaşmak adına CB eşi bu işe başlamışsa bunu niye şahsını öne çıkararak olumsuz değerlendiriyorsunuz hakikaten garip. Dünyanın her yerinde devlet temsilci eşleri bu tür işlere saydığım toplumsal faydalar ve katkı sunmak adına katılır. Sizin şahıslarla olan sorununuz sizi bağlar. Herkesin sevmediği siyasetçi ya da değişik görevdeki insan vardır. Ancak demokratik ülkelerde yetkililer seçimle işbaşına gelir ve sonraki seçimde bir başka CB eşi bu ve başka faydalı projeler yürütebilir. Ben şahsen hiç sevmesem bile yaptığı işi kenara koyup niye o bu işe katkı sunuyor diye kinayeli mesajlar yazmam. Üstteki yazımda belirttiğim gibi işleri değerlendirmek daha uygun bence bu paltformda.

@yavuz tuna Sanırım gerçekten okuduğunuzu anlamakta zorlanıyorsunuz. Size şöyle izah edeyim; Dünya'nın her yerinde first laydiler proje yürütür evet. Bizim ülkemizde de bu proje sıfır atık oldu, farkındayım. Bunda problemimiz yok. Ancak sıfır atık kavramından uzak bir hayat sürüp (burada ne demek istediğimi eminim okuyan herkes anlayacaktır) bu projeyi yürütüyormuş gibi yapılırsa ben bunu eleştiririm. Ayrıca, sıfır atık projesini yürütüyor olmak sadece first lady sıfatı olmasına rağmen RESMİ yazışmalarda HANIMEFENDİ sıfatı ile yer almak da yine istemesek de siyasetin karıştığını gösterir. (umarım anlatabiliyorumdur)

Siyasi tartışma yapmak başka, siyasetçilerin çevre üzerine verdikleri kararlarını saygı çerçevesinde eleştirmek başka diye düşünüyorum. Yanılıyorsam yönetici arkadaşlar düzeltsin, ben de bir daha siyasi kinaye ya da şaka yapmayayım : ) O zaman siz de paralarımızın üzerinde resmi bulunan kişilere, heykelleri dikilmiş insanlara laf etmemiş olursunuz belki..

@Gizem Sunar Sizin yazdıklarınızdaki tavrınızın nedeni de burda ortaya çıktığı gibi CB ve eşine siyasi kimlikleri, hayat tarzları ve bazı yalan, iftira haberler dolayısıyla olan hafif tabirle 'olumsuz' kanaatiniz. Cb eşi olarak çevre bilgi sisteminden projeyi takip etmiyor tabii ki. Burada kendisinin sembolik temsil kabiliyeti kullanılıyor bakanlık tarafından. Ve bir müdür, daire başkanı tarafından değil de CB katından bu işin takip edilmesi, milletimizin, kurumların tasarruf yap
ması devletimiz adına bir ilerlemedir. Kendisinin sıfatı da CB eşi olarak ''Hanımefendi''dir, siz hazmedemeseniz de. Başka bir şey yazılması mümkün değil.
Bundan sonra 'sizin çizdiğiniz saygı' çerçevesinde başka siyasi doktrinlere inanan kişiler de çevre üzerine verdikleri kararlar hakkında diğer cenahın siyasilerinin içinde olduğu eleştiriler yazabilir. Siz yazana kadar da ben başka bir siyasiden örnek vermedim. Ben hep yöneticilerin koyduğu kurallara uydum, bu konuda da ne karar verdiği belliydi Fatih beyin.

Bende diyorum neden banlanmadım meğer konuyla alakalı yorum yapmamışım :D

Kubilay bey, forumda mail adresi paylaşımı yasaktır. Lütfen imza kısmından mail adresinizi kaldırınız.

Serkan bey benimle alakalı kuracağınız sempatik cümleleri bana beslemiş olduğunuz yakın muhabbeti lütfen özel mesajda belirtiniz. Diğer türlü mevzu çok karışıyor :D

@yavuz tuna ya gerçekten çok şey anlatmak isterdim de, karşı tarafın bilgiyi alamayacağını görünce insanın içinden gelmiyor. Size hayatınızda başarılar diliyorum. En birinci sizsiniz. Hayırlı günler..

Olayın siyaset ayağı tamamen rant gibi duruyor. gerçi olmasa şaşardık.
Ama önemli olan bu değil ki!

Termik santral e karşı değilim şahsen, ama filtresizliğe karşıyım. Yeni bir Termik Santral Vakası duymak çok mu hoşumuza gidecek ?

Bence bu konuda mecliste ne yaptıklarını bilmeyenler ve termik santralin sahiplerinin daha çok para kazanma hırsını bir kenara bırakıp, sanal alemden de çıkıp ciddi bir adım atmalıyız. bu konuda yaptırım yaptırabilmeliyiz.

Gelecek nesil niye sustu büyüklerimiz demeyecek mi ?

Bu konuda Çözüm önerisi olan varsa bence paylaşmalı. hayatımızı ve geleceğimizi daha da kirletmemeliyiz.

@Gizem Sunar Çok çabuk karar verdiniz kapasiteme. Kendi mezun yılımda Türkiye'de ilk 4 bine girmiş, sadece devlet bursuyla okumuş bir köylü çocuğuyum.
Resmi ve yasaklı kanunlarla sınırlı tarih dışında onlarca başka tarihi karakterin anlatımıyla var olan bir tarih olduğunu ve nesnel değerlendirme ile efsaneleri ayırt edecek bilim insanı olmamız gerektiğini diğer üyelere naçizane tavsiye ediyorum. Size de hayırlı günler hanfendi.