• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

tesis içi geri kazanım faaliyeti

morgul

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,
oto bakım onarım tesisine danışmanlık hizmeti veriyoruz. Araç boyarken kullanılan boya tabancalarındaki boyayı tinerle çıkartıyorlar ve çıkan tiner boya karışımı olan atığı bir çeşit makina ile geri kazanarak elde ettikleri tineri tekrar kullanıyorlar. Bu geri dönüşüm/kazanım faaliyeti için izlenmesi gereken prosedür nedir? AYP içinde bahsetmek yeterli olur mu yoksa başvuru yapılması mı gerekiyor bakanlığa vs

Merhaba,
AYP için de detaylı olarak mutlaka bahsedin. Büyük ihtimal ile Bakanlık'tan görüş almanızı isterler. Ona göre hareket edersiniz. Atık minimizasyonu nihayetinde.

Bİlmiyorum bir katkı sağlar mı ama , kütle denge sistemi içinde şöyle bir duyuru vardı sanırım bu sizin işlemleriniz için geçerli

2016 yılı atık beyanlarında "işlemin yapıldığı yer" bölümünde ?tesis içi? sekmesi kaldırılmıştır.
Tesis içi oluşan atıklar tesisin;
1- Bakanlığımızca resmi yazı ile atık minimizasyonu kapsamında Atık Yönetim Uygulaması üzerinden tanımlanan R-ATM prosesi varsa, uygulama içerisindeki ?Atık Kabul İşlemleri? ?kendi bünyesinde oluşan atık? bölümünden kaydedilerek R-ATM prosesinden işlenerek,
Yada
2- GFB/Çevre izin ve lisansı varsa bu kapsamda tanımlanan uygun R prosesinden işlenerek,
Atık Yönetim Uygulaması-Kütle Denge Sistemine girilecektir.

Bilgilerinize

Konu başlığı ile alakalı mı soracağım soru bilmiyorum ama arkadaşlar boya fabrikası kurulacak bir ilçeye 6 dönümlük bir alan buradan çıkacak olan su bazlı boya kalıntılarını nasıl bertaraf etmeli yani çöp sahasına dökebilir mi mesela ? Bu konuda bilgisi olanlar acil cevap yazabilir mi

Bu kalıntılar atık sınıfına giriyorsa kodunu öğrenip lisanslı firmaya vermen gerekir, ancak boya gibi ürün sınıfında değerlendirirseniz bunları alan firmalarla görüşüp 3. veya 4. kalite ürün olarak satabilirsiniz, değeri düşük bi mal ise bedelsiz yada üste bir miktar ücret ödeyerek gönderebilirsiniz, ancak çöp sahasına yada herhangi bir yere dökmenize izin vermezler diye düşünüyorum.