• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tesis kayıt

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mavi Yıldız Arıtma Havuz İnş. San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar

Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler

daha önceden sisteme kayıt ettiğimiz tesislerin tabs vs. işlemlerini nasıl yapacağız acaba firma bilgilerini değiştiremiyorum

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

sayfasında Çevre Bilgi Sistemine Kayıt İşlemleri Kılavuzu yayınlanmış. Yalnız bu kılavuzda bahsettiği şeyler tabs, seveso gibi uygulamalar için yanlış anlamadıysam. Şu anda bu sistem üzerinden tesis kaydı yapıp gfb başvurusunda bulunamıyoruz. Doğru anlamış mıyım :)

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 101
bu sistemden anladıgım bisey daha var aslında burdan fırmalarda kendılerını kaydedebılcekler sanırım ve ıslemlerını kendılerı takıp edebılecekler gıbı geldı sankı ılerısı ıcın bı degısıklık dusunuluyor gıbı hıssettım tabıkı hepsı tahmın :) onceden kayıtlı fırmalarım ıcınde bu sekılde kayıt yapıp dılekceyle basvurcakmıyı _?

sisteme kayıt yapıyorum çevre bilgi sisteminden ancak e-çevre izinleri portalında firma bulunamadı diyor. bu nasıl iş ben anlamadım ya....
günlerdir uğraşıyorum uğraşıyorum yokk hep aynı sorun

@zuhall

Başvuru formunu imzalatıp Çevre müdürlüğüne götürdünüz mü? Benim anladığım sanırım onların onaylaması gerekiyor ondan sonra aktif oluyor

vergi numarası ile tesis bulamıyorsanız firmanın muhasebecisi ile görüşün muhtemelen eskivergi numarasını belirtmiştir.
yada ilk adresini değiştirdiği halde vergi dairesine beyan verilmemiş olduğundan vergi dairesine beyan verilip yeni vergi numarası alınması gerekebilir.

gd ve tat için GFB almış bir tesis için çevre görevlisi değiştirme işlemi nereden yapılıyor acaba...ve lisansı almak için neler gerekli nasıl öğrenebilirim

ama zaten çevre bilgi sistemi için alınmış bir kullanıcı adı ve şifre var ve bunu il çevre vermiş e çevre için de mi aynı şey, yapacağız??

@S.Gönenç

İl çevreyi aramıştım bu hususta geçen hafta ancak kendilerine bu konuda bilgi ulşamadığını söylediler. O zaman ben bu başvuru formu ile e çevre izinleri sayfasında giriş yapmak için şifre isteyeceğiz öyle mi? Çevre yönetim birimini kurmak için uğraşıyyorum daha girişi başaramadım...

@zuhall

evet. üst yazı ile başvurabilirsiniz şu anda.daha il çevrelerin çoğu bu sistemi bilmiyorlar.
bazıları gfb formu ile evrak bazında başvurunuzu yapın kullanıcı adınız ve şifre almamızı istiyor, bazısı üst yazı ile başvurmamızı istiyor.

@KaanDogukan

Vergi numarası ile tesisi bulamıyoruz. Ekte resim 1 deki hatayı veriyor.
Vergi numarası yerine faaliyet sahibinin tc kimlik nosu ile giriş yaptığımızda tesis bilgilerini kendimizin girebileceği ekrana ulaşabiliyoruz. (ek- resim 2)
Kimlik no ile devam etsek sorun olur mu acaba ?

resim 1.jpg

resim 2.jpg

bizde bazı tesisler için aynı sorunu yaşıyoruz.
bazıları vergi numarası değişmiş oluyor. bazıları sistemden kaynaklı oluyor. ancak vergi numarası gelmeden yani sistem veriye ulaşmadan devam etmek yanlış olabilir. sonuçta doğruluğunu onaylıyorsunuz orda giriş yaparak.

@erman

Aynı problem bende de var bugün için. Önümüzdeki haftaya düzelebilir diye düşünüyorum

Vergi numarası değişmemiş,fakat sistem yine de yukarıdaki hatayı veriyor.
Şu bakımdan dedim ki; artık birçok yerde vergi numarası yerine kimlik numarasıda kullanılıyor.

arkadaşlar şimdi bakanlık bilgi işlem ile görüştüm. vergi numarası bulunamadı hatası alınan yerler için maliye bakanlığı ile iletişimde olduklarını en kısa sürede sorunu çözeceklerini ifade ettiler.
o yüzden TC kimlik numarası ile giriş yapmayın bence.