• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tesis kayıt

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mavi Yıldız Arıtma Havuz İnş. San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar

Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler

Aynı vergi numarasıyla farklı adreslerde bulunan 3 firma var bildirimini yaptığım,hepsinin daha önce alınmış şifreleri var,şifreler ile girdiğimde bir tanesinin bilgilerini güncelleyerek bildirimi yapabildim,diğerinde yukarıda bahsedilen vergi numarası hatasını verdi,bakanlığı aradım ama ulaşamadım,Gülfem Hanım'ın görüştüğü sorundan kaynaklanıyorsa birkaç gün beklemekte fayda var sanırım.

Vergi numarası ile ilgili problemi bende yaşıyorum 3-4 gündür. Düzeltmeleri ne kadar sürer acaba?

biz bir taş ocağının danışmanlığını yapıyoruz. bu taş ocağına ait 1 km uzağında başka bir taş ocağı var ve onun danışmanı ayrı. Çevre bilgi sistemine onlar kayıt yapmışlar. Ben kendi tesisimizi giriyorum ama bu tesis kayıtlı yazıyor. 2 taş ocağınında sgk no ve vergi no'su aynı. Sadece adresi ve telefon nosu farklı. sorun nedir bilgisi olan var mı?

aynı firma adına kayıtlı olduğu için sorun çıkıyor olabilir. firma ya yeni tesis eklenmeniz gerekiyor. ve yeni tesisi kayıt ederken(taş ocağını) parantez içinde ikinci bir isim verin. Örneğin ABC ltd şti( H taş ocağı) şeklinde. Ancak firmanın diğer ocağına başka bir firma danışmanlık yaptığı için bu işlemi kendi sisteminizden yapabilirmisiniz bilmiyorum.

@melahat

Söz konusu firmanız için Tesis ekle diyerek vergi numaranızı girdiğinizde başka dan. firmasına ait olan çıkıyor sizinkisi çıkmıyor değil mi? Bu durumda yeni tesis ekleyerek A Ltd. şti ( Kil ocağı) tarzında tesis ekleyemiyor musunuz?

günaydın arkdaşlar çevre izinleri sayfasında tesisle ilgili işlem yaparken il ve ilçe bilgisi eşleşmemektedir diye uyarı cıkılıyor çevre bilgi sisteminde il ve ilçe bilgisi gözüküyor bu sorunla karşılaşan var mı nasıl çözeriz kolay gelsin

Çevre bilgi sisteminde Firma bilgileri ve Tesis bilgileri olmak üzere iki farklı seçenek vardır. İkisini de kontrol ettiniz mi? Ettiyseniz söz konusu firmanın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıp bilgilerini güncelleyin

arkadaşlar benim iyice kafam karıştı. yeni bir firma kayıt yapmak istediğimizde önceçevresel bilgi sisteminden kayıt yapıp il çevreden onay aldıktan sonra e izin portalından mı işlemleri yapacağız?

Aynı sorunu bende yaşıyorum...hem tesisi kayıt etmek hemde çevre görevlisini atamak için önce Çevre bilgi Sistemini mi kullanmak gerekiyor???? Bi de çevre bilgi sistemine TABS ta kullanılan şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapılmıyormuydu....ben TABS şifresi ile giriş yapamıyorum...ÇBS üzerinde firma ve tesisleri onaylı gözüküyor...tekrar şifre almak sorunu çözer mi acaba...

Daha önceden danışmanlık yapılan tesis ile danışmanlık sözleşmesi yenilendiğinde yeni protokolü sistemde nereye yükleyeceğimizi göremiyorum (Yeni tesis ekle kısmı önceden danışmanlık hizmeti verilmeyen tesislerin kaydı için diye biliyorum).Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@nahrugaluk

bizde aynı sorunu yaşadık il çevre ve bakanlıkla görüştük sorun çözülmedi. Bize yeniden şifre alın dendi. Yeni şifre ile işlem yaptık

firmaya danısman olarak kendimi atadım. izin başvurusu yapacağım ama çevre gorevlisi işletme secim ekranı dıye bir bölüm var orada "Dijital İmza Sahibi İşletme Yetkililerini Ekleyiniz. " yazıyor. şimdi tesiste yetkililerden biri digital imza mı almak zorunda demek oluyor bu?

Biz bir firmanın aynı vergi numarasına sahip farklı ildeki tesisi ile anlaştık. Firmanın merkezindeki tesisde başka bir danışman firma ile anlaşmışlar.
Merkezdeki ana firmanın ÇBS'de kaydı bulunmuyor. Çevre izinlerinde vergi noyu girdiğimde kayıtlı firma görünmüyor.
ÇBS'de vergi no yu girdiğimde ana firma bilgileri çıkıyor.
Diğer danışman firması merkezdeki tesis kaydını yapmadan, biz bulunduğumuz ildeki aynı vergi numarasına sahip diğer tesis kaydını ÇBS deki bilgileri değiştirerek kaydedersek bu durumda bir problem yaşanır mı?
Yani A ilinde merkezi bulunan firmanın kaydı yokken,B ilindeki tesis kaydı ilk önce yapılırsa sorun oluşur mu ?

Bilmem anlatabildim mi ?

@erman

evet sorun yaşarsınız erman..

şöyle yapılması gerekli;

- cevre.cob.gov.tr'den firmanın vergi numarası ile önce kayıt açılacak, sonra tesis ekleden merkezdeki tesisi tanımlanacak(firma isminin yanında tesis ile ilgili belirgin bir isim ekleyin ÖRN: merkez tesisi)

- cevre.cob.gov.tr'den sonra diğer danışmanlık yapmak istediğiniz ildeki merkeze bağlı olan tesisin kaydını tesis ekleden yapın (firma isminin sonuna belirgin bir isim farkı oluşturun) sonra şifre isteyin.. şifre cevabı gelince eizin 'den girer tesisinizi eklersiniz.

Çevre izinleri sayfsında vergi no ile arattırdığımızda firma/tesis bulunamıyor. Fakat çevre bilgi sisteminden kayıt esnasında daha ilk aşamada bilgilerim doğru deyip kaydet dediğimizde hem firmanın hemde tesislerin kayıtlı olduğu görünüyor.
Vergi numarasında vs. bir değişiklik olmamış. Yine de sistemde görünmüyor.
Tekrar kayıt mı yapsak ?

Arkadaşlar mrb;
benim aynı vergi numarasına sahip bikaç tesisim var olar için tesis kayıttan kayıtlarını yaptım ancak il çevreye gittim şifre almak için il çevre bunları sistemden çıkartmamı ve hepsi için ayrı ayrı şifre alamıyacağımı söledi.
ben bu tesisleri nasıl kayıt edeceğim. bulamadım bunlar için tek şifre olması gerektiğini söledi il çevre ve şifrede vermediler onay için. Bu tesislerin kayıtlarını nasıl bildirmem gerekiyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

Emine hanım bende aynı şirket ve aynı vergi noya ait tesisler var ve tesislerin ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifreleri var. Her tesisin ayrı olması gerekiyor diye biliyorum ben. sonuçta kayıt yapıp dilekçe hazırlanırken bile her tesis için ayrı dilekçe oluşturuyor sistem.