• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tesis kayıt

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mavi Yıldız Arıtma Havuz İnş. San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar

Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler

@erman
Erman bey büyük ihtimalle bu iki sistem birleştirildikten sonra düzelir o sorun. Bende de aynı şirkete ait 2 tesis olması gerekirken 4 gözüküyor :D

@emine_konya

merhabalar Emine hanım,

şu şekilde sorunu çözebilirsiniz. Firma merkezi olarak kaydınızı yaptıktan sonra her bir şube için yeni tesis ekle deyip firma isminin sonuna "...şubesi" şeklinde eklemeler yapın. ve bu isimler altında her bir eklediğiniz tesis için şifre talebinde bulunun. sorununuz çözülecektir.

ben hepsi için ayrı ayrı başvuru yaptım. İl müdürlğü ayrı kullanıcı adı ve şifre vermed. ben nasıl bi yol izliyecem bilemedim. merkez tesisin üzerinden şube olarak kayıt etmek istesem nerden yapabilirim. bu konuda bi bilginiz varmı ????

kaan bey şubeler için il müdürlüğü şifre vermiyor. Problem orda zaten tek şifre kullanacakmışım ve tek şifre üzerinden işlemleri yapacakmşım. Offff ne kadar karışık bi sistem yaa....

@ECK

O halde başvurular için belli bir süre beklememiz mi gerekiyor. Çevre izinlerinde göremediğimiz taktirde hiçbir işlem yürütemiyoruz malum.
Bu arada hiç olmazsa uygunluk yazıları vs. yi mi tamamlasak..
Beklemekle çözülecek gibi de durmuyor. :confused:

@emine_konya

açıkçası bizimde bu şekilde tek merkeze bağlı 3 - 4 tesisi olan firmalarımız var.
bunları için önce firma kaydı yaptık, sonra firmalara bağlı tesis kayıtları yaptık. tesis kaydı yaparken şube ismi ekledik.
ve her bir şube için çıktı alıp başvuru yaptık. hepsi için ayrı ayrı şifre verdiler. atık beyanlarını tamamladık.

bence siz her bir şubeyi firma gibi kayıt ediyor olabilirsniz. çünkü il çevrenin sisteminde sizin başvuru yaptığını tesisler firma olarak görünüyorsa size bu şekilde şifre verilmeyeceğini söylemiş olabilirler.

ben şube isimlerini ve ruhsat numaralarını yazarak kayıt ettim ve her şube için başvuru formu aldım bunu kabul etmedi il çevre... her şube için şifre vermiyorlar yani. tek şifre olacakmış....

@emine_konya

enteresan.. bakanlığa danıştınız mı bu konuyu. onlarla bir temasa geçin isterseniz.

neticede her bir Tesis için ayrı ayrı beyan vermek ve izin başvurusunda bulunmak zorundasınız. firmaya bağlı tek şifre ile her bir tesis için beyan veremezsiniz ki.. açılan menüde sizin tesisinizin adı açılıyor. yani altında tesis seçme imkanınız yok..

sanırım il çevre deki arkadaşlar bu atık beyan sistemi ve şifrelendirme konusunda yeterli bilgiyi alamadılar bakanlıktan...

Arkadaşlar ben bi konuda daha yardım istiyecem...
Tesisimin sözleşme süresi bitti yeni sözleşmeyi sisteme nasıl yüklüyecem bilgisi olan varmı ????

Aslında firmaya şifre verilmesi tesislerin firma adı altında kaydedilmesi ve işlemlerin buna göre yapılmasının doğru olduğunu düşünüyorum. amaç bir firma ile ilgili herşeyi tek bir ekrandan görmek değil mi? ama sorun şu ki tesis ekleyemiyorum :)

5 6 gün önce firmam için şifre istedim hala gelecek de ben de beyan yapacağım. ölme eşeğim ölme. il çevreden kaynaklı şifremi alamazsam ne yapacağım?

@Gülfem Polat

Gülfem Hnm,
Müdürlükte kim ilgileniyor biliyor musunuz? Çevre Bilgi Sistemi Kullanıcı Formunun bu kişiye el ile götürüp sistem üzerinden şifre göndermesini sağlayıp ondan sonra üzerine işlemi yapıldı yazarak evrak kayıta verebilirsiniz. Diğer türlü bekleme süreniz daha da uzar.

Bekleyin diyemem tabi ki çünkü beklemeniz durumunda da " bundan nedne bize haber vermediniz " diyebilirler. o yüzden yazılı dilekçe ile başvurmanızda ve cevap istemenizde fayda var.

arkadaşlar...yeni işletme protokolü yapıcam vergi numarasını girip tesisi buluyorum ancak ondan sonra hiçbir işlem yapamıyorum...firma seçmem gerekiyo ama o sekme tıklanmıyo off :/

evet tesis kaydını yaptım kullanıcı adı ve şifre aldım ardından e-izin sisteminden girip protokolü yükledim ama vekaletname yükleyemedim..danışman ata dediğimde ise "Bu İşletmeye Ait Eklenen Tesis Bulunmamaktadır." çıkıyor

Farklı illerde tesisleri olan bir firmanın merkezi ile aynı ilde olmayan bir tesisi ile anlaştık.
Çevre bilgi sisteminden kayıt yapılıp çevre izinlerinden protokol yapmak için vergi numarası ile arattırdığımızda sadece merkez tesisi karşımıza çıkıyor.
Diğer eklenen tesisler görünmüyor.
e-çevre den vergi no ile arayıp karşımıza çıkan tesis üzerine tıkladığımızda tesis bilgileri karşımıza çıkıyor ve orada diğer tesisler görünüyor
Orada da sadece tesisin bilgileri bulunuyor.

Olması gereken; çevre izinlerinde vergi no ile aradığımızda o vergi numarasına sahip, merkez olsun veya ona bağlı diğer tesisler olsun hepsinin görünmesi değil midir ?