Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tez

Konu, 'ARŞİV' kısmında Faruk Dağgezen tarafından paylaşıldı.

 1. Faruk Dağgezen

  Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

  Çevre kirleticilerin önlemek için ilk önce hangi kirliliği gidermek gerekir. hava kirlilliği,su kirliliği,toprak kirliliği ?bilimsel olarak nasıl açıklıyabilirim.
   
 2. kardeş ben kendi fikrimi söylemem gerekirse ilk olarak toprak kirliliğini sonra suyu daha sonra hava kirliliğini önlemeye çalışırım. Nedeni ise toprak kirlendiği zaman yer altındaki suya karışacak ve oradan açık sulara gidecek. Topraktaki ve sudaki kirlilikte buharlaştıkça havaya karışacak.
   
 3. Faruk Dağgezen

  Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

  bilimsel olarak nasıl açıklarsın
   
 4. topraktaki kirliliğin yayılımı diğerlerine göre daha azdır. ama kirlilik suya karışınca çözünme hızlı olacağı için kirlenme daha çabuk olur. Hava içinde öyle. Topraktaki yayılım daha az dedim ama toprağın cinsi önemlidir. Killi topraklarda yayılım daha az olur.Topraktaki kirliliği önlenmesi için birkaç yöntem var ama bunlardan bir tanesi bioremediasyon öneririm. Bunlarda bakteriler kullanılıyor.
   
 5. anakinskywalker

  anakinskywalker CMNet Üyesi

  Sağlıklı insan, su bulabildiği sürece yiyecek olmadan 8 hafta kadar hayatta kalabilir, su olmadan yaklaşık 3-5 gün hayatta kalabilir. Ama hava olmadan en fazla 5 dk hayatta kalabilir.

  Bilmem anlatabildim mi.
   
  Merve Esen bunu beğendi.
 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Bu üçünü birbirinden ayırmak en büyük hatalardan olur kanısındayım. Toprak daha geç kirlenir belki ama geri dönüşü zordur, Su arıtılabilir ama miktarı azdır, hava global ölçekli problemdir.

  Bunların tamamı eş zamanlı işlenmesi gereken konulardır ki çevre mühendisliğini anlatmanız gerekir tezinizde.
   
 7. Faruk Dağgezen

  Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

  toprak kirliliğiyle, toprağa bir fidan diktiğimizde onun sonucunda ne elde ederiz..örneğim oksijen veriyor hava kirliliğini temizliyor veya su kirliliğini düzneliyor gibi aşama aşama bir bilimsel bir açıklama şeklinde
   
 8. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Kirli toprağa fidan diktiğiniz zaman sonuç elde edemeyebilirsiniz de ! Şuanda tamamen varsayımlar üzerinden konuşuyoruz, varsayımlar üzerinden nasıl bir tez yazmayı planlıyorsunuz?
   
 9. Faruk Dağgezen

  Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

  şimdi sadece olumlu bir sonuç,olumsuz olmayacak ona göre aşama aşama nasıl olur.?

  olumlu bir sonuç olarak düşünmek
   
 10. Yeşil Aşkı

  Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

  Çevre Kirliliği nedir? Neden kaynaklanır vb. gibi konuları okursanız zaten kafanızdaki soru cevap bulacaktır.
   
 11. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  arkadaşım sorunun cevabını bende çok merak ediyorum da ,belki yeri değil ama sen bizim okulda 3.sınıfa yeni geçmedin mi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum ? Tez filan demişsiniz ya ondan merak ettim ?
   
  Nuri Kartal bunu beğendi.
 12. asdfghjkl

  asdfghjkl CMNet Üyesi  Tahta kirliliği ;)
   
  Faruk Dağgezen bunu beğendi.
 13. Nuri Kartal

  Nuri Kartal CMNet Üyesi

  Bir sıralama yapmak çok saçma olur birbirine bağlı olan 3 şeyi ayırmaya çalışıyorsun ayrıca hangi açıdan baktığında önemli, hava kirlenir sonuçta Global kirlilik illa senin bulunduğun yerde olacak diye bir şey yok yağmur yağar ya da asit yağmuru su kirlenir toprağa karışan su hem toprağı hemde yeraltı sularını kirletir. Tabi bunun tam terside olabilir işte bu yüzden ayıramazsın bir bütünü üçe bölmek gibi bir durum bu
   
 14. Faruk Dağgezen

  Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

  bizim okulda okumuyorum malesef :D:D evt geçtim 3. sınıfa bunu doğru tahmin ettin:harika:


  çevre kirleticilerinin önlenmesi için öncelikle toprak kirliliğinin önlenmesi gerek . çünkü toprak hem yeraltı sularının hem doğal kaynakların oluşum yani odak noktası hem de hava da oluşan kirliliğin absorbe edildiği alan. toprakta oluşan kirlilik diğer alanlara nazaran çok daha çabuk düzeltilebilir. toprak kirliliğini önlersek hava ve su kirliliklerinin de önüne geçilmesi demek

  :D:D:D:D:D:D:D:D ilk konuyu aldığım da aklıma ilk o geldi zaten :D:harika::harika:
   
  asdfghjkl bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları