• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tez

Arzu Cürebal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bartın Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi
merhaba arkadaşlar ben tezimi katı atık depolama sahası üzerine aldım . bana bu konuda yazılmıs yabancı makale lazım ancak bulamıyorum bır turlu bu konuda bıldiğinizbir kaynak , site falan var mı ?

akademikten yaptım ama orda da fazla bi makaleye ulasamadım acıkcası

Anahtar Kelimeler (landfill, Solid waste gibi) kullanırsan daha faydalı içerik bulabilirsin..

Yök e ait tez arşivinden de konuyla alakalı tezlerin kaynakları arasından istediğin makaleleri bulunabilir

merhaba arzu hanım,

öncelikle tez çalışmalarınızda başarılar diliyorum. teziniz için kaynak döküman arayışında olmanız güzel birşey tabiki, ancak benim size bir önerim olacak. Türkiye'de şu an faaliyet gösteren 77 adet düzenli depolama tesisi var, ayrıca inşaat halinde olan, projelendirme aşamasında olan tesislerde var. kaynak dökümanlarınızın yanında bu tesislerde yapmış olduğunuz gözlemleri, eksiklikleri, işletme sorunlarını inşaat aşamalarını, projelendirme ile inşaatı yapılan tesisin karşılaştırmalarını, belediyelerin tesislere yaklaşımını vb... bunları çoğaltmak mümkün. Bu konularıda tez çalışmalarınıza ekleyebilseniz çok güzel olur. kısacası tezinizi daha önceden yazılmış yerli yabancı kaynakları tarayarak bilgisayar başında değilde, birazda saha çalışmaları yaparak oluştursanız, oluştursak, tüm akademisyen arkadaşlar bu konularda biraz daha faal olsa çok daha güzel ve ülkemize faydalı eserlerin ortaya çıkacağına inanıyorum.
kim yardımcı olur diye düşünmeyin, belediyelerde ve özel sektörde görevli özellikle meslektaşlarımız bu konuda çok duyarlı ve yardımsever.

iyi çalışmalar.