• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tezli yüksek lisans için ilk girişte ingilizce istemeyen üniversiteler hangileri

buse yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
tezli yüksek lisans yapmak istiyorum ales notum 78 okul notum 2.70 yds ye girmedim bu puanlarla başvurabileceğim yerler neresi olur

@buse yıldırım Merhaba,öncelikle nasılsınız? bazı üniversiteler yds puanınız yoksa ve ingilizce hazırlık varsa dilerseniz hazırlık okuyabilirsiniz. Ben Gaziantep Üniversitesinde öyle yapmıştım. Benim şahsi fikrim ingilizceniz ne durumda bilemiyorum yds'ye girmenizi öneririm.Allah yolunuzu açık etsin.

Sakarya Üniversitesi'nde yüksek lisans için istenilen yabancı dil girişte sorulmuyor yönetmelikte yönetmelikmezuniyet şartı olarak görülüyor.
Ayrıca İTÜ de mülakat sonrası yüksek lisansa kabul edilen öğrenciler yabancı dil sınavına alınıyor. Yeterli puan alınmaz ise hazırlık eğitimi veriliyor.

Merhabalar Buse Hanım
Genel olarak üniversitelerde YDS'ye giriş şartı aranıyor, yani puanınız 30 da olsa girmiş olmanız bekleniyor. Örneğin Akdeniz gibi.
Sınava girmediyseniz sık yık e-YDS oluyor onlarla da halledebilirsin

merve hanım yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim son olarak akdeniz üniversitesine puanım yetebilirmi 2.70 lisans ortalamsı alesim 78 mülakattan kaç almam gerekir

Şuan elinizde bulunan puanlar ile Sakarya Üniversitesi ne başvuru yapabilirsiniz. Mülakat yerine yazılı sınav yapılıyor yalnız. Eğitim süresince dili halledebilirseniz okulu uzatmadan mezun olabilirsiniz.
Ama nacizane fikrim önce dili halledin ;)

yıldız tekniğe başvurabilirsin. sözlü mülakat ve yazılı sınav var. Kimya mühendisliği de deneyebilirsin ama bilimsel hazırlık dersleri girebilir araya

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi yds puanın olsun yada olmasın sadece yüzde 10 dilim alıyor puanın olmasada sorun değil
Namık Kemal Üniversitesi nin corluda mühendislik Fakültesi bilgin olsun eğer tekirdag düşünürsen hocaları hakkında bilgi isteyebilir miyim senden :)

İllede şu üniversite olsun demiyorsanız bazı üniversiteler formaliteden şart koyuyor. Örneğin toplam puana etkisi %10 gibi oluyor. Bazı üniversiteler olmazsa olmaz şart olarak belirtiyor. Sonuç olarak bizler buradan ne desek boş. Doğrudan üniversitelerin fen bilimleri enstitüsü resmi sayfasında yayınlanan başvuru şartlarını , en sağlıklı bilgiyi almak açısından takip etmenizi öneririm. Başarılar.