Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tibbi atik

Konu, 'ARŞİV' kısmında M Kaplan tarafından paylaşıldı.

 1. M Kaplan

  M Kaplan CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba
  hastanelerden çıkan flakonlar tehlikeli atık olarakmı değerlendirilmelidir?
   
 2. Ambalaj atıkları
  Madde 12- EK-2’de B grubu altında yer alan kağıt, karton, plastik ve metal ambalaj atıkları, kontamine olmamaları şartıyla diğer atıklardan ayrı olarak mavi renkli plastik torbalarda toplanırlar. Serum ve ilaç şişeleri gibi cam ambalaj atıkları ise yine kontamine olmamaları şartıyla cam ambalaj kumbaralarında, kumbara olmaması halinde ise diğer ambalaj atıkları ile birlikte mavi renkli plastik torbalarda toplanırlar. Kullanılmış serum şişeleri ayrı toplanmadan önce, uçlarındaki lastik, hortum, iğne gibi hasta ile temas eden kontamine olmuş materyallerden ayrılır. Kontamine materyaller diğer tıbbi atıklar ile birlikte 13 üncü maddede belirtilen esaslara göre toplanır.
  Toplanan ambalaj atıklarının, Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda geri kazanılmaları sağlanır.
  bu bağlamda biz hastanelerde ambalaj atığı olraka veriyoruz.
   
  M Kaplan bunu beğendi.
 3. M Kaplan

  M Kaplan CMNet Üyesi

  cevabınız için teşekkür ederim
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Yasemin Aslantürk hanım, ilaç atıkları hangi kapsamda değerlendirilmelidir acaba?
   
 5. 18 01 09
  18 01 08 dışındaki ilaçlar
  kapsamında değerlendiriliyor fakat tıbbi atıklarla beraber bertaraf edilmiyor ekolojik enerji diye bir firmaya gönderdik.http://www.ekolojikenerji.com.tr/tr/ iletişime geçebilirsinz.iyi çalışmlar
   
 6. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  İzaydaş ve İstaç da alıyor bu koddaki atıkları. Ekolojik enerjinin İstanbuldaki tesisi kapandı, Eskişehir tesisi halen faaliyette.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...