• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ticaret Sicil Gazetesi Hakkında

A

adrnln83

#1
Herkese selamlar,

Belediyelerin çevre iznine tabi tesislerinin başvurularını yaparken ticaret sicil gazetesi olmadığından dolayı muafiyet belgesini nereden alacağız. Ayrıca kamu kuruluşu olmasaydı aynı firmanın farklı tesisleri için ticaret sicil gazetesinde şube açılışı yapıldığından, sisteme kaydı yapılırken firmanın her tesisi sistemde çıkmakta olup kayıt yapılabilmektedir. Belediyelerin ticaret sicil olmadığından farklı tesisleri sistemden nasıl göreceğiz. Bunun yolu nedir. Son olarak belediye taş ocağının olduğu yere konkasörde kurarak iki faaliyeti bir arada götürmek istemektedir. Taş ocağı ve konkasör için tek çevre izni mi yoksa her biri için ayrı çevre iznine mi başvurmak durumundadır.

Teşekkürler
 

WalkMan

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
808
Beğeniler
302
Şehir
Secret
#2
Tesisleri sistemde görme durumu tesislerin sisteme eklenmesi ile ilgilidir daha çok. online.cevre.gov.tr adresinden bu tesislerin sisteme kaydı var mı yok mu bakıp öğrenip gerekirse dilekçe ile farklı konularda ÇBS sekmesi açılmasını isteyebilirsiniz.