Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tipler ve titrleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

 1. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Çalışma hayatında rastladığımız tipler ve titrleri.
  Siz hangisisiniz?

  DAD: Devil's ADvocate
  Karşı argümansız toplantıya girmez. “Uyandırma servisi” görevini üstlenmiştir. Görülmeyeni görür, düşünülmeyeni düşünür ve söylenmeyeni söyler. Sık sık anlaşılmamaktan şikayet eder.

  MUM: Make Up your Mind
  Bir türlü karar veremez; boşa koysa dolmaz, doluya koysa almaz. Düşünür taşınır, net bir şey söylememek için elinden geleni yapar. Araştırma üstüne araştırma yaptırmaya bayılır. En sevdiği söz “Emin miyiz?”

  HMV: His Masters Voice
  Piramidin en tepesindeki ne derse Allah kelamıdır. Patronun sözünden dışarı çıkılmaz, bir dediği iki edilmez. Söylediği her şey farklı bir ses tonlamasıyla tekrar ve tasdik edilir.

  BUD: BUllshit Detector
  Bundan hiç bir şey kaçmaz. Pek uyanıktır. “Hiç bir saçmalığı kaçırmayacam, taşı gediğine illa ki ben koyacam” derken işin özünü ıskalayabilir.

  GOF: GO with the Flow
  Rahat adamdır vesselam. Hayat akar, bu arkadaş bakar. Ne kokar, ne bulaşır. Uzun ve sağlıklı yaşar. Felsefesi “Su akar yolunu bulur”

  CPO: Chief Panic Officer
  Her şey acildir, her projenin teslimi dündür. Hep geç kalınmış, bir şeyler ıskalanmıştır. Ekipte bunlardan varsa ekibin iki yakası bir araya gelmez.

  TOL: Thinker Out Loud
  Kafasındaki karışıklığı “sesli düşünerek” dağıtmaya bayılır. Söylediğini kulağı duyduğunda iş işten geçmiştir. Toplantıları bir nevi terapi seansı gibi kullanma eğilimi gösterir.

  OPS: Office Politics Slut
  Her şey yolundaysa bir şeyler yanlıştır. Herkesin huzuru bu arkadaşı çok fena huzursuz eder. Enerjisini anlaşmazlıklar ve kuyu kazmaktan alır.

  DUDE: Deadline Upon Deadline Executive
  Bir iş bitmeden diğerini yumurtlar, odaksız bir hayat yaşar. Çoğunlukla deadline’ı kendi uyudurur. Sonra da ekiple beraber o deadline altında ezilir.

  MELT: MEeting Lover Tantrum
  Ona göre çalışmanın en etkili yolu toplantı yapmaktan geçer. Toplantı halinde olmadığı zamanlar kendini boşlukta, işe yaramaz ve önemsiz hisseder. Günde üç uzun toplantı yapmazsa rahat edemez, krize girer.

  DIYO: Do It Yourself Officer
  Kafasına göre takılır. Her işini kendi yapar. Yetki ve sorumluluk vermekten veba gibi kaçar. Devamlı iş yükünden şikayet eder ve o olmazsa işlerin nasıl da sarpa saracağından dem vurur.

  JIKS: Jargon Is King
  Her cümlesinin arasına, oradan buradan toparladığı terminolojiyi sıkıştırıp hayatını idame ettirme peşindedir. Anlamayıp soranlara aşağılayıcı gözlerle bakıp, kendinin de neden bahsettiğini bilmediğini çaktırmamaya çalışır.

  DEPP: DEath by Power Point
  Yüzlerce sayfalık sunumların şahıdır. Bakanı kör edecek küçüklükte rakamlar, anlaşılmaz infografikler, sembolizm dozu kaçmış görsellerle sunumuna maruz kalanları yavaş yavaş uyuşturup, kaçınılmaz sona hazırlar.

  MOB: Master of the OBvious
  Kendine havadan sudan bir kariyer kurmuştur. Malumu ilan etmezse rahat edemez. Günlük gazete bilgisiyle ve görünen, bilinen gerçekleri hatırlatmaktan öteye gitmeyen varlığıyla, olmasa da olur.


  Kaynak: http://batislam.blogspot.com.tr/2012/12/0-false-18-pt-18-pt-0-0-false-false.html
   
 2. TalipGÜNER

  TalipGÜNER CMNet Üyesi

 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

 4. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  DIYO: Do It Yourself Officer ;)
   
 5. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  Benden GOF olabilir henüz çalışma hayatına atilamadim ama su yolunu bulacaktır :)
   
 6. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  NON of them ayrıca yukarıdakilerin hepsi etrafımda mevcut :D
   
 7. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  GOF olmaya çalışan CPO
   
  Melis Kara bunu beğendi.
 8. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Ben muhtemelen DIYO olurum bunlarda :)
   
 9. Betül Atakol

  Betül Atakol CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.