Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toc olcumu?

Konu, 'ARŞİV' kısmında ozkan.zeynep tarafından paylaşıldı.

 1. ozkan.zeynep

  ozkan.zeynep CMNet Üyesi

  Tesis sunta fabrikasi tutkalla karisik zimpara tozu da yakiyo tubitak toc ve formaldehit olcuyo yuksek cikiyo toz ve co da oyle toc olcumu hakkinda bilgisi olan var mi
   
 2. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  toplam organik karbon ölçümünün yüksek çıkması normal fırınınız tam rejime girmiyor kazan hava ayarını yatırın geçer.
   
  A_K Özalp bunu beğendi.
 3. Dejavu

  Dejavu CMNet Üyesi

  yakıtınızdaki organik madde içeriğinin yüksek olmasından dolayı TOC değerleri yüksek çıkıyordur. Filtre kullanmıyorsanız tozun yüksek çıkması normaldir. CO eksik yanma sonucu ortaya çıkar kazan ayarını yaptırmanız gerekli.
  işin diğer boyutu siz kazanınızda üretim artığınızı yakıt olarak kullanabiliyor musunuz bunun kanuni bir engeli var mı bence bunu da araştırın.
   
  serhan aykose ve ozkan.zeynep bunu beğendi.
 4. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  Kullandığınız yakıt, Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik kapsamında (03 01 04*) "muhtemel tehlikeli atık" ancak analize gittiğinde %100 tehlikeli çıkacaktır. Bu durumda bu atığı/yakıtı ancak "Atıkların Yakılmasına İlişkin Yönetmelik" kapsamında atık yakma tesisinde veya beraber yakma tesisinde kullanabilirsiniz.

  Umarım yakıtınızı "biyokütle" olarak beyan edip ölçüm sonuçlarını SKHKKY Ek-5 A-3 (Biyokütle) kıyaslamıyorsunuzdur. Eğer yakıtınızı biyokütle olarak beyan etmiş iseniz, İl Müdürlüğü ile konuyu bir an önce görüşmenizde fayda var, zira biliyorsunuz atıkla ilgili idari yaptırım miktarları çok yüksek.
   
 5. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  bu üretim atığını yaktığınızda bu sorunlarla karşılaşmanız normaldir. Bunun yakılmaması gerektiğini ve cezai durumları firmaya bildirin. hatta tutanak ile bildirin ki, kendinizi de sağlama almaya çalışın.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları