Toner Atıkları Hk.

Nurhayat Karadağ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar, 08 03 17 kodlu Tehlikeli maddeler içeren atık baskı tonerleri isimli atıklarımız mevcut. Piyasa araştırması yaptığımda geri dönüşüm yapan fakat lisansı olmayan bikaç firmaya ulaştım. Öte yandan mevzuat gereği lisasnlı firmalarda geri dönüşüm/Bertaraf yaptırmamız söz konusu. Lisanslı bir geri dönüşüm firması bulamadım ama bertaraf firmaları mevcut. Hali hazırda tekrar kullanabilen yerler varken sırf mevzuat gereği lisasnlı firmada bertaraf ettirmem ne kadar mantıklı? Ya da lisanslı bir geri dönüşüm firması bilen varsa bana dönebilir mi?

erman

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bu konuda lisanslı geri dönüşüm firmaları çok sayıda mevcuttur. Aşağıdaki linkten atık kodunuzu girerek atığınızla ilgili tüm lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Mustafa Açıl

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Tehlikeli atıklarımızı gönderdiğim anel doğa isimli firma atık kartuş ve tonerleri bedelsiz olarak almakta. Firma canon hp gibi firmalarla anlaşma yaparak toner ve kartuşları bedelsiz almakta. onlarla irtibata geçebilirsiniz.

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar, 08 03 17 kodlu Tehlikeli maddeler içeren atık baskı tonerleri isimli atıklarımız mevcut. Piyasa araştırması yaptığımda geri dönüşüm yapan fakat lisansı olmayan bikaç firmaya ulaştım. Öte yandan mevzuat gereği lisasnlı firmalarda geri dönüşüm/Bertaraf yaptırmamız söz konusu. Lisanslı bir geri dönüşüm firması bulamadım ama bertaraf firmaları mevcut. Hali hazırda tekrar kullanabilen yerler varken sırf mevzuat gereği lisasnlı firmada bertaraf ettirmem ne kadar mantıklı? Ya da lisanslı bir geri dönüşüm firması bilen varsa bana dönebilir mi?
Tonerlerinizin tehlikeli olduğundan eminseniz yada değil seniz yapmanız gereken depozitolu çalışmak, tonerleri üretici firmaya yenilerini alınca iade etmeniz olacaktır.
Sevgi ve Saygılarımla.

Fecriati

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar hp'ye direk gönderen var mı?

Tuğçe Kökbaş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
"Ambalaj Atıkları Depolama Taşıma ve Geri Dönüşüm Temizlik Hizmetleri Ticareti- Selami Engin" var istersen.

krumeysa

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhaba. kartuş ve toner atıklarını kargo ile ilgili firmaya göndermek riskli midir acaba ? sizler ne yapıyorsunuz?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhaba. kartuş ve toner atıklarını kargo ile ilgili firmaya göndermek riskli midir acaba ? sizler ne yapıyorsunuz?
50 KG altındaki tehlikeli atıkları kargo ile de gönderebiliyorsunuz, biz kendi arabamızla teslim ediyoruz. Zaten bu ağırlığın altında flüoresanlar, kartuşlar ve bazı firmalardan eldivenler çıkıyor. Diğer atıklar ağırlık olarak fazla olabiliyor.

Yukarı