Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toner Atıkları Hk.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Nurhayat Karadağ tarafından paylaşıldı.

 1. Nurhayat Karadağ

  Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, 08 03 17 kodlu Tehlikeli maddeler içeren atık baskı tonerleri isimli atıklarımız mevcut. Piyasa araştırması yaptığımda geri dönüşüm yapan fakat lisansı olmayan bikaç firmaya ulaştım. Öte yandan mevzuat gereği lisasnlı firmalarda geri dönüşüm/Bertaraf yaptırmamız söz konusu. Lisanslı bir geri dönüşüm firması bulamadım ama bertaraf firmaları mevcut. Hali hazırda tekrar kullanabilen yerler varken sırf mevzuat gereği lisasnlı firmada bertaraf ettirmem ne kadar mantıklı? Ya da lisanslı bir geri dönüşüm firması bilen varsa bana dönebilir mi?
   
 2. erman

  erman CMNet Üyesi

  Bu konuda lisanslı geri dönüşüm firmaları çok sayıda mevcuttur. Aşağıdaki linkten atık kodunuzu girerek atığınızla ilgili tüm lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz.

  http://atiklisans.cevreorman.gov.tr/LisansliFirmalar.aspx
   
 3. Mustafa Açıl

  Mustafa Açıl CMNet Üyesi

  Tehlikeli atıklarımızı gönderdiğim anel doğa isimli firma atık kartuş ve tonerleri bedelsiz olarak almakta. Firma canon hp gibi firmalarla anlaşma yaparak toner ve kartuşları bedelsiz almakta. onlarla irtibata geçebilirsiniz.
   
 4. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Tonerlerinizin tehlikeli olduğundan eminseniz yada değil seniz yapmanız gereken depozitolu çalışmak, tonerleri üretici firmaya yenilerini alınca iade etmeniz olacaktır.
  Sevgi ve Saygılarımla.
   
 5. Fecriati

  Fecriati CMNet Üyesi

  Arkadaşlar hp'ye direk gönderen var mı?
   
 6. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  "Ambalaj Atıkları Depolama Taşıma ve Geri Dönüşüm Temizlik Hizmetleri Ticareti- Selami Engin" var istersen.
   
 7. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bizde Xerox un çalışanı var onlar kendileri alıyor ve gönderiyor. Bize gönderdikleri yer ile yaptıkları sözleşmenin kopyasını veriyorlar.
   
 8. Tuğba Çivioğlu

  Tuğba Çivioğlu CMNet Üyesi

  şimdi nereye göndere bilirim ?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...