• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toplama ayırma tesisi açılması

Esra Zengin

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba,
yeni bir tat tesisi açılacagında herhangi bir belediye ile sözleşme yapılması zorunlu mu? ilk aşamada 6 aylık geçici çalışma izni veriyor bakanlık. bu süre sonunda belediye ile sözleşme yapılmazsa nolur?

bu süre içerisinde bir belediye ile anlaşma yapılması gerekiyo, aksi takdirde lisans alınamaz, çünkü bu süre belediye bulmak ve anaşma yapılabilmesi için veriliyor. Eğer herhangi bir belediye ile anlaşma sağlayamıyor iseniz bunu ilgili il çevre müdürlüğüne bildirin. Onlar sorunun çözümü için yardımcı olacaklardır. Gerekirse belediyeye baskı yapıyorlar.

teşekkür ederim cevabınız için.aslında belediyenin anlaşmalı olduğu bir firma var ancak hiçbir çalışma ya da eğitim işlemi yapılmıyor. konteyner bile koymadılar hiçbir yere.belediyenin sözleşmeyi fesh etmesi ve bize vermesi için il müdürlüğünün baskı yapması gerekli sanırım.

anlaşma yapmak istediğiniz belediyenin belde belediyesi olup olmamasına dikkat edin.belde belediyeleriyle sözleşme yaptığınızda lisans alamayabilirsiniz.

yok neslihan hnm belde belediye değil.bugün ögrendiğime göre firma pilot bölge olarak tek bir mahalle seçmiş. biz de başka bir mahalle için başvuru yapabiliriz sanırım.

Tabi ama öncelikle yönetim planını revize etmeniz gerekecek. Ama herşeyden önce sözleşme imzalayıp kendinizi garantiye alın. Sonrasında hazırlanmış olan yönetim planını revize etmek kolay olur.