• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toplama ayırma tesisi kurma ve yönetmek

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaşlar günaydın.
Evet bir iş kurmak istiyorum kesin kararımı verdim. :harika: Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.
Bir TAT kurmak ne kadar maliyet ister? Çevre izni alabilme sürecine kadar ne kadar maliyet gerekir. Peki GDT kurmak dahamı akıl karı
Peki hurda sektöründe cok para var diyorlar gerçektende öylemi ne kadar kazanc elde ediyor bu insanlar bu sektörden?:)

Eski gönderilerinden anladığım kadarıyla şuanda bir danışmanlık firmasında çalışıyor.

Çevre mühendisleri olarak zaman zaman:
Danışmanlık mı kursam -piyasa zaten parsellenmiş, fiyatı diplere çekmiş bu kadar danışmanlık firması varken bize iş kalmaz-

Yok yok atık işinde çok para var ya en iyisi TAT -sermaye yetmedi-

Yok ben kpss'ye çalışayım en iyisi -atanamadı-

İş güvenliği uzmanı da olayım, aa TMGD vardı bir de derken sonunda her şeyi olup, olmaya çalışıp hiçbir şey olamadığımız bir döngüde yaşayıp gidiyoruz.

Keşke bilinçli bir şekilde bu işi biz yapmayı göze alıp, yürütebilsek. O yüzden merak ettim sonucu.

@Zeynep Emir ilk ikisi olmadım olacağımı da sanmıyorum, ticaret çok pis bir şey allah yapana dürüstçe kazanmak nasip etsin (hiç görmedim ama) 3. ve 4. leveldeyim bakalım kısmet :) :)

@TAÇ

Benim için 3. levelin oluru yok.

4'te takıldım şimdilik. galiba sonu da meslek bırakmak olacak :)

sizin için hayırlısı diyelim.

@Evrem Yeşil mesleğe sahip çıkmaktan çok ülkedeki işsizlikten de ortaya çıkıyor. Sistemlerin otomasyonla çalışması (tabi ki de otomasyonlu olmalı) çalışan sayısını zaten azalttı (son 20 yıl içinde kademeli olarak) ekonomi de sanayiyi çökertince işsizlik yürüdü gitti. Bugün yeni mühendis arkadaşlar 1500 lira gibi komik rakamlarla iş arayıp yine de bulamıyor. Sigortasız 600 lira veririz gibi teklifleri bile duyan olmuş. Resmi rakamlara göre de gençlerde işsizlik %20. %80in de çoğu kendi işini yapmıyor. Çevre mühendisliğinde değil her bölümde var bu sorun malesef.

@Ahmet Doğan kesinlikle öyle. Artık işi olan çok şükür der boyutta çalışma şartlarını hiçe sayarak . Ama şöyle bir durumda var. ;Ben hem özel hem kamu kurumları ile çok içli dışlıyım. Belediyelerde çevre mühendisi yok denecek kadar az. kamuda çok az biri izne çıksa yerine bakan kimse yok. Alım yapılabilir fakat yapılmıyor. Torpil o kadar ön plandaki artık benim kpss - mülakat gibi sınavlara da güvenim kalmadı.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.