Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama ayırma tesisi şube kurma

Konu, 'ARŞİV' kısmında Alper Karadeniz tarafından paylaşıldı.

 1. Alper Karadeniz

  Alper Karadeniz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,

  Bir toplama ayırma tesisi bulunduğu ilin dışında başka bir ilde şube kurarken sadece AKtarma Merkezi şeklinde kurması yetiyormu? Yada şubeyi lisanslı bir TAT tesisi gibi gerekli şartları sağlayarak mı kurabiliyor? Yönetmelikte bu tür durumlar ile ilgili bi madde yok.
   
  Meryem Ötün bunu beğendi.
 2. kardeş kolay gelsin eğer şehrin dışında bir tat tesisi kuracaksan ya da gdt lisans şartı var yok ben sadece fazla olan malzemeleri bulunduracağım diyorsan depo alanı şeklinde kullanabilirsin ve lisansa gerek yok. Örnek vereyim lisansı olan tesisinde malzeme fazlalığı var ve sen başka bir yerden daha tesis aldın diyelim. Malzemelerini burada herhangi bir işleme tabi tutmadan depolayabilirsin ve burada lisans şartı aranmaz. Ama ben bu yerde de al-sat yapacağım dersen lisansa ihtiyaç var.
   
 3. Alper Karadeniz

  Alper Karadeniz CMNet Üyesi

  Benim yapmak istediğim şey mesela başka bir şehirdeki belediye ile anlaştım. Oraya tesis kurmak yerine bir aktarma merkezi kurarak gerekli ticari faaliyetlerimi yürütebilirmiyim? Toplanan atıkları ilgili fabrikalara yerinde satıp o şehirde değerlendiremediklerimi kendi tesisime taşıyacağım. Yönetmelikte bu duruma aykırı bir madde göremedim ama varsa böyle bir madde tabiki usulü neyse ona göre yol izleyeceğim.
   
 4. Ben dediğinizi anladım. O şehider belediye ile anlaştıktan sonra kendi aktarma merkezi şu şekilde söyleyeyim yine lisans almanız gerekli. Çünkü atıkları o şehirdeki tesis demek zorunda kalacağım kullanmak istediğiniz için lisans alınmasını isterler.
   
 5. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  merhaba,
  lisanslı tesiste biriken fazla malzemeleri dediğiniz gibi başka yerdeki tesise koyduk ve il çevre ve şehircilik müdürlüğü bizi uyardı. lisans aldığınız yere depolama yapabılırsınız aksi halde çevre kanunu kurallarından ceza yazarız dediler.
  lisansı nereye aldıysanız orada depolama stoklama ve satma faaliyetleri yapılabılır onun dışındakılere olumlu bakmıyorlar. bılgınıze:)
   
  mkoztas ve Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 6. Ayşe Kılıç

  Ayşe Kılıç CMNet Üyesi

  ELİNİZDE TAT LİSANSLI FİRMAYA AİT AYLIK DEĞERLENDİRME VE İÇ TETKİK ÖRNEĞİ VARMI ACABA
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...