• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toplama ayırma tesisine ek olarak geri dönüşüm lisansı

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Dönüşüm
Toplama ayırma tesisine ek olarak aynı fiziki şartlar içerisinde geri dönüşüm lisansı almak istiyoruz. Ne yapmamız gerekiyor?

@tuğbak
Öncelikle merhaba, siz geri kazanim yapacaksaniz uugun sartlarin sağlanması gerekli. Burada geri kazanim icin belli bir alan sarti yokama yeni makine alacaginiz icin kapasite raporunun değişmesi gerekli bunun akabinde ced belgesinin yenilenmesi ve fiziki sartlar saglandiktan sonra il müdürlüğü uygunluk yazısının alinmasi gerekli. Fiziki sartlar icin ambalaj atigi ve tehlikesiz atik yonetmelik ve tebliglere bakin.tam olarak ne is yapacaksiniz.

@tuğbak

@Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Bey yine doğru bilgileri iletmiş :) Ben de şöyle ufak bir link bırakayım, görsel olarak da işinize yarayacak bir sayfa mevcut:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bir de yanlış hatırlıyorsam düzeltin, Geri Kazanım Tesislerinde Çevre Müh. niteliğiyle bir kişinin tam zamanlı çalışması gerekiyordu diye biliyorum.

@Cem Yılmaz
Üstadım affına sığınarak söylüyorum geri kazanim tesislerinde çevre mühendisi şartı yok. Ambalaj atığı toplama ayirma tesisinde var. Teşekkür ederim üstadım

Merhabalar arkadaşlar,
Peki GDT için başvuru yapıldığında, mevcuttaki çevre izin ve lisansımız iptal olup yeni bir GFB mi düzenleniyor, yoksa ilave GDT için belge mi veriliyor?