• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toprak arıtma

Hatice Özteknci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Celal Yılmaz İnşaat Müteahhitliği
Arkadaslar toprak aritim maliyetlerini içeren kaynaklara ihtiyacim var bir çok akademik makale inceledim sadece yontemleri ve asamalarindan bahsediliyor maliyet için EPA'nın sitesine bakmam önerildi fakat pek birsey cikartamadim

Bu işlemi yapan firmaları araştırıp onlarla iletişime geçmen en yararlı kaynak olacaktır.

@Htcee merhabalar. Ben de şu aralar toprak kirliliği üzerine bir arayıştayım; bana yöntemleri vs. yeterli ama senin için gerekli olan kısmı da merak edip araştırdım fakat ulaşamadım herhangi bir bilgiye. Sanırım Türkiye de bu konu da zayıf kalıyoruz. Amerika da bu konuda güzel çalışmalar var ama maliyet çalışmalarına ulaşılabilir mi bilmiyorum.

@Kübra Kayapınar merhabalar tesekkur ederim ilgilendigin icin ben su an yöntemlerini tamamladim hepsini toparlayip istersen sana ulastirabilirim.İngilizce seviyem cok ileri olmadigi icin EPA'nın sitesinden tam faydalanamadim dedigin gibi Amerika ve diger dış ülkelerde buna yönelik çalışmalar var :)

Arkadaşlar Merhabalar,

Sunumu akşam bulup mail atmaya çalışacağım. @Alpino
@lizzie size yardımcı olamayacağım, toprak kirliliği benim için yüksek lisans dersi olmaktan ibaret, dahasına vakıf değilim.
İyi çalışmalar diliyorum.