Toprak kirliliğinin kontrolü ve noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalara dair yönetmelik

Yasemin Kocabey

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@edizhanediz bu haberi iple çekiyorum ancak bakanlığı sürekli aramama rağmen az önce ulaştım bana süre uzatma ile ilgili birşey olmadığını ancak sistemin açık kalacağını söylediler.

Yiğit Coşaner

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Selam arkadaşlar,

Sürenin uzatılması ile alakalı olarak erteleme kesinleşirse faaliyet ön bilgi formu doldurulması,sisteme girilmesi ile alakalı olarak iş ortağı arayacağız. Özellikle akaryakıt istasyonları yoğunlukta olmak üzere bu işlem yapılacak. Hepinize iyi çalışmalar

Yiğit COŞANER
Environmental Engineer

Intergeo Çevre Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Çınardere Mah. Olimpiyat Cad. No:11
Pendik 34896 İSTANBUL

+90 (216) 487 59 89
+90 (532) 765 04 02
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

BlackZacK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
15 gün uzatıldı arkadaşlar

esilmertoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba,
Ek-3 formunun başında yer alan "Kod no" kısmına hangi veriyi yazıyorsunuz?

Yasemin Kocabey

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@esilmertoglu Sistem üzerinde formu doldurup onayladıktan sonra form numarası çıkıyor. O numarayı yazıyorsunuz.

esilmertoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Teşekkürler @Yasemin Kocabey

Yine Ek-3 formunda, sistemde olmayan bazı sorular yer alıyor. Örneğin yağış miktarı, taşkın sıklığı, arazi eğimi ve toprak bünyesi

Bu kısımlar için hangi kaynaktan bilgi temin edebiliriz.

Yasemin Kocabey

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@esilmertoglu Biz bu bilgileri bulundukları OSB bölge müdürlüğünden öğrendik ama DSİ de yardımcı oluyormuş.

esilmertoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
13. maddede yer alan vaziyet planı ve faaliyet sahası çevresini gösterir harita eklemeli miyiz?
sadece kapasite raporu ve kml dosyası yeterli olur mu?

Özden Feride

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
15 gün uzatıldığı doğru mudur?

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Adana İl Çevre, kml dosyasını CD yapın, Form ve CD yi getirin dedi... Adana'da ki arkadaşlara duyurulur.

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Hadiiiii, bir tek bizimkiler deli diyordum, demek ki her yere dağılmış bunlar :krktm:

Gülçin Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Yasemin Kocabey 8 Eylül son ama sistem açık kalacak o nasıl olacakmış ya birde 15 gün uzatıldığı duyurusu nerede acaba

Yasemin Kocabey

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@glcndgn sistemin açık kalacağını bakanlıktan söylediler bana. Beyan da yeni kurulan işletmelerin ya da faaliyetleri ile ilgili olacak değişikliklerin güncel tutulması amacıyla seveso beyanı gibi sürekli açık kalacak beyan olduğunu belirttiler.

Süre uzatma ile ilgili de henüz duyuru yok sadece bazı Çevre Müdürlükleri sözlü olarak böyle söylüyor.

H. Mustafa Pekçetin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhaba,

Malumunuz çevre mevzuatı çok geniş ve hala oturmadı ve sürekli yeniler eklenmekte. İşin içinde olanlar bilir, Çevresel mevzuat uygulamalarında ertelemeler her alanda her an gündemdedir. Bu böyleyken erteleme olmasa dahi henüz bilgi formu doldurmamış olanların hala doldurma imkanları vardır. Sistem açık olacak bu biliniyor zaten. E birde daha dün yüzlerce evrak aynı anda müdürlüğe teslim edildi. Daha bunların kontrol edilmesi, denetim yapılması, yeniden düzenlemelerin talep edilmesi, düzenlenen, eksiği olan formların yeniden teslimi aylar alacaktır ve bu esnada yeni teslim ettikleriniz araya kaynayacaktır diye düşünün.
İşin hülasası beyan yapmadıysanız yapın yahu çok çok kabul etmez iade ederler. Hiç yapmazsanız sıkıntı olur geç de olsa yapmazsanız sıkıntı olur ama zamanı geçti diye yapmazsanız şansınızı tamamen kaybedersiniz!
Yapanlar zaten yaptı, yapmayanlar siz de bildiriminizi yapın bence:)
İyi çalışmalar.

Yukarı Alt