Toprak kirliliğinin kontrolü ve noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalara dair yönetmelik

Yasemin Kocabey

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
91
@glcndgn sistemin açık kalacağını bakanlıktan söylediler bana. Beyan da yeni kurulan işletmelerin ya da faaliyetleri ile ilgili olacak değişikliklerin güncel tutulması amacıyla seveso beyanı gibi sürekli açık kalacak beyan olduğunu belirttiler.

Süre uzatma ile ilgili de henüz duyuru yok sadece bazı Çevre Müdürlükleri sözlü olarak böyle söylüyor.

Başlık
5
Tepki
213
Arkadaşlar merhaba,

Malumunuz çevre mevzuatı çok geniş ve hala oturmadı ve sürekli yeniler eklenmekte. İşin içinde olanlar bilir, Çevresel mevzuat uygulamalarında ertelemeler her alanda her an gündemdedir. Bu böyleyken erteleme olmasa dahi henüz bilgi formu doldurmamış olanların hala doldurma imkanları vardır. Sistem açık olacak bu biliniyor zaten. E birde daha dün yüzlerce evrak aynı anda müdürlüğe teslim edildi. Daha bunların kontrol edilmesi, denetim yapılması, yeniden düzenlemelerin talep edilmesi, düzenlenen, eksiği olan formların yeniden teslimi aylar alacaktır ve bu esnada yeni teslim ettikleriniz araya kaynayacaktır diye düşünün.
İşin hülasası beyan yapmadıysanız yapın yahu çok çok kabul etmez iade ederler. Hiç yapmazsanız sıkıntı olur geç de olsa yapmazsanız sıkıntı olur ama zamanı geçti diye yapmazsanız şansınızı tamamen kaybedersiniz!
Yapanlar zaten yaptı, yapmayanlar siz de bildiriminizi yapın bence:)
İyi çalışmalar.

Yiğit Coşaner

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
31
faaliyet ön bilgi için sistem hala açık değil mi arkadaşlar giren var mı?

Mine Erarslan

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
51
Sistem hiç kapanmayacak diye biliyorum, yönetmeliğe göre;
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 8 inci maddenin birinci fıkrasına göre Ek-2, Tablo 2’de yer alan faaliyetleri yürüten mevcut faaliyet sahipleri en geç üç ay içerisinde, yeni başlayacak faaliyet sahipleri ise faaliyete başladıktan sonra en geç bir ay içerisinde Ek-3 te yer alan Faaliyet Ön Bilgi Formunu Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sisteminde doldurarak il müdürlüğüne bildirir.

NAZLI2780

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
130
arkadaşlar bakanlık kirlenmiş sahalar ön bilgi formu girişini iki ay uzatmış bilginize...

inanhc

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
12
Arkadaşlar bir bilgi yazıyorsanız eğer altına referansını ya da kaynağını yazın lütfen.!!
Ortaya bir laf atıp milleti meraklandırmak hiç hoş bir şey değil.
Saygılarımla !!!!

Burçin Birinç

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
47
Arkadaşlar çevre ve şehircilik bakanlığının sayfalarına bakın, eğer böyle bir duyuru yoksa uzatma yoktur. Lütfen bilgi kirliliği oluşturmayalım. Sözle yapılan bilgilendirmeleri değil yazılı olanları dikkate alalım.

G.Sözen

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden evrak teslimi yaptığım sırada ben de duymuştum.ben pazartesi teslim yaptım o gün minimum 1 hafta uzadığını daha da uzarsa bilgi vereceklerini söylediler.

Zsrl

Üye
Başlık
0
Tepki
2
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.

Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik gereği hazırlanması gereken Faaliyet Ön Bilgi Formu bildirim süresi uzatıldı
11.09.2015
Bilindiği üzere 08.06.2010 tarih ve 27605 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik" kapsamında yer alan faaliyetlerin Faaliyet Ön Bilgi Formlarını Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi üzerinden doldurmaları, ve imzalı olarak 08.09.2015 tarihine kadar İl Müdürlüklerimize sunmaları gerekmektedir.
Ancak "Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi" üzerinden faaliyet sahiplerince yapılan yoğun bildirimler, sistemin yavaşlamasına, form doldurma süresinin uzamasına ve sistemin kilitlenmesine neden olmuştur. Bu nedenle, sistem üzerinden yapılması gereken bildirimlerin elde olmayan mücbir sebeplerden dolayı aksaması ve faaliyet sahiplerinin mağdur olmaması amacıyla bahsi geçen bildirim süresi 08.11.2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

NAZLI2780

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
130
Arkadaşlar ben ilk önce bakanlıkla görüştüm sistemin açık kalacağını giriş yapabileceğimizi söylediler. daha sonra il çevreden biri iki ay daha uzatıldığını söyledi. halen sisteme giriş yapabiliyorsanız bilgi kirliliği oluşturmuş olduğumu düşünmüyorum. Zaten daha önce de bakanlıktan biri ile ki isimde yazabilirim görüştüğümü sistemin açık kalacağını söylediklerini belirtmiştim.

Erkan Ertürk

Daimi üye
Başlık
12
Tepki
3
Arkadaşlar, Süre Uzatıldı.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.

Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik gereği hazırlanması gereken Faaliyet Ön Bilgi Formu bildirim süresi uzatıldı

11.09.2015
Bilindiği üzere 08.06.2010 tarih ve 27605 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik" kapsamında yer alan faaliyetlerin Faaliyet Ön Bilgi Formlarını Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi üzerinden doldurmaları, ve imzalı olarak 08.09.2015 tarihine kadar İl Müdürlüklerimize sunmaları gerekmektedir.
Ancak "Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi" üzerinden faaliyet sahiplerince yapılan yoğun bildirimler, sistemin yavaşlamasına, form doldurma süresinin uzamasına ve sistemin kilitlenmesine neden olmuştur. Bu nedenle, sistem üzerinden yapılması gereken bildirimlerin elde olmayan mücbir sebeplerden dolayı aksaması ve faaliyet sahiplerinin mağdur olmaması amacıyla bahsi geçen bildirim süresi 08.11.2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yukarı Alt