Trabzon Akyazi Projesi'nde son durum

Berkan Tunçludemir

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
20 Ocak 2011
Mesajlar
62
Beğeniler
1
#1
Trabzon Akyazi'da 350 bin TL harcanarak yapilmasi planlanan Akyazi Projesi, danistayin verdigi son durdurma karari ile iyice arapsacina dondu.

Dogal Akyazi koyu uzerine yapilacak 700 bin metrekarelik dolgu ile Trabzonspor bir stada, Trabzon ise yeni bir otobus terminaline, otele v.b. komplekslere sahip olmasi planlaniyordu. Ancak Trabzon Mimarlar odasinin actigi dava ile mahkemece daha once projenin yapimi durdurulmustu. Buna ragmen Trabzonspor baskani Nuri Bayraktar'in sahip oldugu yuklenici firma projeye devam etti. Bunun uzerine danistay tekrar gecici durdurma karari vererek, olay yerine bilirkisi gonderdi. Bu ay icerisinde bilirkisi raporunun tamamlanmasi bekleniyor.

Cevre ve Sehircilik Bakani olan eski TOKI Baskani Erdogan Bayraktar ise gectigimiz gun projenin devam edecegi konusunda oldukca kararli bir aciklama yapti.

Akyazı Projesi'yle ilgili Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararını hatırlatan Bayraktar, Akyazı için gerekirse yeni kanun dahi çıkartabileceklerine vurgu yaptı. Yürütmeyi durdurma kararının kısa sürede sonuçlanacağına inandığını dile getiren Bayraktar, "Akyazı için gerekli yerlere girişimlerimiz yapıyoruz. 15-20 gün içinde Akyazı tekrar başlayacak. Bunun yanında Trabzon'da kentsel dönüşümleri tamamlayacağız. " dedi.

Cevre ve Sehircilik Bakanliginin sitesinde yer alan haberde, Trabzon'a giden Basbakan Recep Tayyip Erdogan yapilacak! olan proje sahasi ile ilgili olarak Erdogan Bayraktar ve Nuri Bayraktar'dan brifing aldi.
 

gülnuraydın

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
5 Ağustos 2010
Mesajlar
36
Beğeniler
15
Şehir
RİZE
#2
Cevap: Trabzon Akyazi Projesi'nde son durum

bravooooo...... tam da bunlardan beklenecek bişey.. ülkenin tüm doğal güzelliklerini mahvetmekte üstlerine yok..
 

Yukarı Alt