Trajikomik durumlar

Yasin Güldeş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar bugün yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı almak istedim sanıyorum bir çoğunuz bu durumla karşılaşmıştır.. Bugün bir firmaya sözleşme yapmak için gittim piyasaya süren bir süt yoğurt fabrikası aldığım teklif aynen şu bizim belgelendirmemizi yapın ücretsiz buradan çıkan atıklarıda para karşılığı alın :)) daha sonra iş yeri sahibi çevre görevlisi çalıştırmak istediğini söyledi arkadasın filan varmı diye sordu var dedim çocuğu çağırdım teklif aynen şu '' zaten 200 lira sigortanı yapacam sana para vermem, sanki ne iş yapıyosun altı üstü bilgisayardan bişeyler yazıyosun'' başımdan kaynar sular döküldü adamla kavga ettim sözleşme yapılamadığı gibi patrondan fırça yememde cabası :(((

Fatma Gül Es

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Başka bir şekilde adlandırılamazdı herhalde böyle bir durum: trajikomik! "Zaten 200 lira sigorta yapacakmışşş.." Bu nedir yahu! :)
Ağlanacak halimize güler olduk artık, ne hallere düşürdüler bizi :confused:

KaanDogukan

Genel Yönetici
Genel Yönetici
arkadaslar bugun yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı almak istedim sanıyorum bir çoğunuz bu durumla karşılaşmıştır...Bugun bir firmaya sözleşme yapmak için gittim piyasaya süren bir süt yoğurt fabrikası aldığım teklif aynen şu bizim belgelendirmemizi yapın ücretsiz buradan çıkan atıklarıda para karşılığı alın :)) daha sonra iş yeri sahibi çevre görevlisi çalıştırmak istediğini söyledi arkadasın filan varmı diye sordu var dedim çocuğu çağırdım teklif aynen şu '' zaten 200 lira sigortanı yapacam sana para vermem, sanki ne iş yapıyosun altı üstü bilgisayardan bişeyler yazıyosun'' başımdan kaynar sular döküldü adamla kavga ettim sözleşme yapılamadığı gibi patrondan fırça yememde cabası :(((
:) boşverin çalışmadığınız daha iyi olmuş... bu şekilde düşünen fabrikalar genelde ceza yemektedir. birşekilde para alamadığınız gibi borçlu bile çıkardınız.. cezalık olunca koşarlar... ;)

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
:) boşverin çalışmadığınız daha iyi olmuş... bu şekilde düşünen fabrikalar genelde ceza yemektedir. birşekilde para alamadığınız gibi borçlu bile çıkardınız.. cezalık olunca koşarlar... ;)
Şu anlık ceza almayacaklarından da çok emin olduklarını ifade etmek istiyorum.

Yasin Güldeş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bende cezalı olmayacaklarını düşünüyorum malesef çünki bir başka firma anlaşmış 40 ton atığınıda ücretsiz belgelendiricekmiş :) işte bu tip şeyler bu insan böle odunca davranıyorlar bunların bu şekilde tutum takınmasını sağlayan ise yine bizim meslektaşlarımız

Cengiz İşleyen

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben danışmanlık işi yapmıyorum öncelikle onu söyleyeyim yani konuya uzak bir insanım. önerim belki size saçma gelebilir ama neden firmanın ismini vermediniz yukarıda, olur da burdan bir arkadaşın çalıştığı firmaya giderse anlaşmak için en azından o arkadaşın da bilgisi olur nasıl bir insanla anlaşmaya çalışacağı. bence bu tip firmaların isimlerini vermekten çekinmemeliyiz.