• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tüm Sınav Soruları Buraya

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Evet arkadaşlar derslerde sorulan vize, final tüm sınav sorularını bu başlık altında paylaşalım.

Paylaşım şekli
Üniversite :
Dersin Adı :
Dersin Hocası :
Sınavın Tarihi :
Sınav Soruları :

Bu şekli bozmazsak güzel bir arşiv yaparız. Hadi herkesi Bekliyorum.

Üniversite : Süleyman Demirel Üniversitesi
Dersin Adı : Katı Atıklar
Dersin Hocası : Yrd.Doç.Dr. İsmail Tosun
Sınavın Yılı : 2007 Güz
Sınav Soruları :

Ekli dosyalar

• Katı atık vize soruları.pdf
    214.6 KB · Görüntüleme: 2,944
Ben Ardışık kesikli reaktör kinetiği çalıştım daha önce her suda kinetik özelik değişir benim bu konuda önereceğim senaryo şu şekilde

0-2 saat aralığı =Besleme 2 saat (aynı zamanda blower çalışacak)
2-4 saat aralığı= besleme duracak blower çalışmaya devam edecek
4-5 saat aralığı çökelmesüresi için uygundur bir çok atıksu bu sürede çöker yüzme meydana geliyorsa bakteri oranı yükselmiş olabilir.
5-6 saat aralığı = artıma işlemi biter deşarj +dezenformasyon işlem biter.

Verimi artormak isterseniz İçerde kıvrımlarla yüzeyler oluşturun yada biyodiskler kullanbilirsiniz.

Taşıma olayı ise zaten max 1000 kişilik yapmayı tercih ediyoruz Tır kasasına rahatlıkla sığıyor problem yaşanmıyor.

Paket arıtma diye birşey yoktur büyük bir aldatmaca olup ticari bir isimdir. Bilimsel bir terim değildir.

Bir arıtma tesisine paket arıtma demek hurdacıların naylona - laylon , HDPE plastiğe- elteks, PP ye - moblen demesinden farksızdır.

Linkte 2019 yılı İnsani tüketim amaçlı suların 12 aylık analizleri ve elde edilen değerleri bulunmaktadır. İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik değerleri ile karşılaştırarak su kalitesi hakkında yorumlarınız yazınız.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu ödev hakkında neye göre yorum yapabilirim ? Çok uzun bir şey istenmiyor en fazla yarım sayfalık olacak. Mevsimsel olarak yorumlamayı düşündüm ama sanırım uygun olmadı. Yardımcı olabilir misiniz ?

Evet fakat 12 ay için bütün değerleri karşılaştırmak uzun sürüyor ve bütün değerler zaten sınır değerler içerisinde. O yüzden genel bir yorum yapmamız istenmiş.

Analiz sonucu yapılan ölçümlerde Yönetmelik parametre değerleri aşılmıyorsa, Örneğin, benim ilk baktığımda, Aralık-2019 ph değeri ile Ocak-2019 ph değerlerinde küçükte olsa bir farklılık gözükmektedir. Bence, Yönetmelik parametre değerleri ile Analiz sonucu bulunan parametre değerlerini bir "Tablo" hazırlayıp farklılıkları belirtip, Sonuçta, Antalya Belediyesinin halkına arz ettiği " İçme Suyu " Sağlık Bakanlığının " İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği" ne uygundur şeklinde genel olarak yorumlayabilirsin. Kolay gelsin.

Bir aktif çamur tesisi işletilmektedir.Tesiste bir süre sonra çıkış askıda katı maddenin arttığı ve deşarj standartlarını sağlayamadığı görülmeye başlanmıştır.Bu esnada sistemdeki aktif çamurun renginin değiştiği ve son çöktürme havuzlarında yüzeyde kabarcıkların patladığı görülmektedir.Bu durumu işletme şartları,çevresel şartlar açısından değerlendirip nedenlerini açıklar mısınız ?

Ödevim için lütfen yardımcı olur musunuz ? Dersi ilk defa bu sene görüyordum uzaktan eğitimle konulardan hiç bir şey anlayamadım yapamıyorum.

Ekli dosyalar

• odev.doc
    34.5 KB · Görüntüleme: 64