• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tüm Sınav Soruları Buraya

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Evet arkadaşlar derslerde sorulan vize, final tüm sınav sorularını bu başlık altında paylaşalım.

Paylaşım şekli
Üniversite :
Dersin Adı :
Dersin Hocası :
Sınavın Tarihi :
Sınav Soruları :

Bu şekli bozmazsak güzel bir arşiv yaparız. Hadi herkesi Bekliyorum.

Üniversite : Süleyman Demirel Üniversitesi
Dersin Adı : Katı Atıklar
Dersin Hocası : Yrd.Doç.Dr. İsmail Tosun
Sınavın Yılı : 2007 Güz
Sınav Soruları :

Ekli dosyalar

• Katı atık vize soruları.pdf
    214.6 KB · Görüntüleme: 2,943
Endüstriyel Atık su karakteristiklerini (giriş suyu değerleri) örnek olarak alabileceğim karbonlu madde bulunan bir tesis örneği var mı acaba elinizde

Merhabalar. Elimizde bir adet Biyolojik Temel İşlem Sorusu mevcut. Ders geçme sorusu , Çözebilecek olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ?.

Ekli dosyalar

• Biyolojik Temel İşlem sorusu.docx
    19.7 KB · Görüntüleme: 76
Merhaba, sorunun çözümü için Ahmet Samsunlu'nun "Atıksuların Arıtılması" kitabının 214. sayfasından başlamak üzere Aktif Çamur Prosesleri konu başlığından ilgili formülleri bulabilirsiniz. Kitabınız yok ise internetten pdf halini indirebilirsiniz. Size kolay gelsin. Takıldığınız yer olursa yine sorabilirsiniz. İyi çalışmalar. :)

çok teşekkür ederim.
[automerge]1589791225[/automerge]
ilginiz için tesekkürler. Bahsettiginiz kitabın pdf halini bulamadım. o konuda yardımcı olma sansınız varmı ?

Merhaba, verilen soruda ӨC ve ӨH eşit değildir diyor fakat atttığınız soruda bu değerler birbirine eşit geri devirli sürekli ve tam karışımlı değil soru ayrıca benimde böyle bir sorum var değerleri farklı adece yardım olursanız ççok sevinirim çok araştırdım fakat analayamadım.

Evet ben geri devirsiz sorularını anladım elimde çok örnek var onunla ilgili. Fakat bu geri devirli sorusunu çözemedim. Ek Açıklama 2020-05-18 125239.png

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

arkadaşlar bu 3 soruda yardımcı olabilicek var mı acaba bu kadar zorlayıcı olacığı hiç aklıma gelmedi yarım yarım kaldım çoğu soruda özellikle paralel boru sistemli soruda borular daralıp genişliyor giriş çıkış eşitlemeye çalısıyorum bir türlü beceremedim yaklaşık 9 saattir aralıksız ugrasıyorum bi yol gösterebilicek varsa sevinirim

çözebiliyorsanız en azından su 2. soruyu bir çözebilir misiniz size zahmet ? diğerlerini gene uğraşırım fakat S.2 şekilli olan soru gerçekten beni aşıyor

@Olgaç Sürmelihindi bakıyorum pert oldum hocam sıcakta artık ya bi el atı verin :D hepsinin K1,K2 ......K12 kadar buldum çıkardım şimdi zaten sakat olan kısmı bu boruların daralıp büyümesi ondan sonrasına bi yardım edinde bitiriyim artık sunu vallahi cinnet geçircem :D

@gs09gs09 Sana attığım linkte bununla ilgili soru vardı. Daralma ve genişleme katsayılarını ve formüllerini kullanacaksın. Biz, sizden daha ağır sorular çözdük ve sizin ki kadar kaynağımız yoktu.