• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tüm Sınav Soruları Buraya

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Evet arkadaşlar derslerde sorulan vize, final tüm sınav sorularını bu başlık altında paylaşalım.

Paylaşım şekli
Üniversite :
Dersin Adı :
Dersin Hocası :
Sınavın Tarihi :
Sınav Soruları :

Bu şekli bozmazsak güzel bir arşiv yaparız. Hadi herkesi Bekliyorum.

Üniversite : Süleyman Demirel Üniversitesi
Dersin Adı : Katı Atıklar
Dersin Hocası : Yrd.Doç.Dr. İsmail Tosun
Sınavın Yılı : 2007 Güz
Sınav Soruları :

Ekli dosyalar

• Katı atık vize soruları.pdf
    214.6 KB · Görüntüleme: 2,943
bu soru hakkında yardımcı olabilir misiniz? benim ve arkadaşımın çözümleri çok farklı.Yardım ederseniz çok sevinirim iyi günler..

15°C sıcaklığındaki su 25 cm çapında ve 450 m uzunluğunda dökme demir borudan akmaktadır. Akış esnasında sürtünmeden dolayı kaybolan toplam enerji yükü 7.3 m olduğuna göre borudan geçen debiyi hesaplayınız.

hf=(128/ π ) x (dinamik viskoziteQL / ρgD⁴) yapıp burdan debiyi çekebilir miyiz?
yoksa reynold ve moody diyagramını kullanarak v değeri vererek mi çözmem gerekiyor?

Yardım edebilcek biri var mı bir tek bu soruda takıldım..
Bir su toplama havzasına,

Moderatörün son düzenlenenleri:
Organik bileşiklerde bulunan azot formlarını belirtiniz. Toplam azot, toplam Kjeldahl azotu ve oksitlenmiş azot türlerini ayrı ayrı açıklayabilirmisiniz

Atıksu ve İçmesuyu arıtma tesisi işletmesinde önemli parametreler ve problemleri ve problemlerin çözüm yolları? hakkında elinde dökümanı olan varsa paylaşabilir mi?

Merhaba, İçme suyu için ekteki Veysel Hoca'nın kitabından faydalanabilirsiniz. Atıksu için de Namık Kemal Üniversitesinden Sn. Tolga Tunçal hocamın hazırladığı PDF'i ekliyorum. İkisinden de elinizdeki tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Arıtma Tesislerinin İşletilmesi.pdf
    53.8 MB · Görüntüleme: 69
  • Veysel Eroğlu - Su Tasfiyesi.pdf
    4.1 MB · Görüntüleme: 52
Ahmet Samsunlu'nun Atıksuların Arıtılması kitabında gerekli formüller yer almaktadır. Size tavsiyem kitapta yer alan formülleri kullanarak soruları çözebilirsiniz. İyi çalışmalar.