Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye atom enerjisi kurumu tarafından eğitim sertifikalı personel.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında zeynp tarafından paylaşıldı.

 1. zeynp

  zeynp CMNet Üyesi

  metal hurda toplama ayırma faaliyeti yapan tesislerde taşınabilir radyasyon ölçüm cihazı ve yeterlilik sahibi personel bulundurulması gerekiyor. bu sertifika türkiye atom enerjisi kurumundan alınıyormuş ancak nasıl ve hangi şartlarda alınıyor bi bilgisi olan var mı? ve sertifikayı kimler alabiliyor.
   
 2. zeynp

  zeynp CMNet Üyesi

  şöyle bir açıklamada yapayım toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve inert atıkta toplamak istiyoruz. bunun için gerekli şartların içinde türkiye atom enerjinden sertifikalı bir yetkilinin çalışması gerekiyor. bu sertifikayı kimler alabilir. ve inert atıklar yönetmeliğinde bu atığı toplamak için tesisde gerekli alan için sayısal bir değer yok sadece alanın geçirimsiz bir tabakayla örtülmesi gerekiyormuş. sayısal değere ilişkin bi bilgisi olan varmı
   
 3. Atakan Erdoğan

  Atakan Erdoğan CMNet Üyesi

  Türkiye Atom Enerjisi Kurumunun (TAEK) sitesine bakmanızı tavsiye ederim, bu kursun adı Radyasyon Eğitimi ve Radyasyondan Korunma Kursu.. Yönetmeliğe göre radyasyon ölçüm cihazını kullanmak için bu kursa katılma zorunluluğu var. sitede eğitim faaliyetleri bölümüne bakarsanız kurs tarihlerini ve yerlerini (İstanbul veya Ankara) görürsünüz. Genel açıklamayı oradan okursunuz zaten öncelikle kurs başvuru formunu çıktı alıp doldurmanız gerekiyor. Daha sonra kurs ücretini yatırıyorsunuz. Bir personelinizi 4-5 günlük bu eğitime gönderip eğitim sonunda sertifika almış oluyorsunuz..
   
 4. zeynp

  zeynp CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim.
   
 5. Atakan Erdoğan

  Atakan Erdoğan CMNet Üyesi

  Rica ederim. yalnız bişey daha eklemek isterim. bu kursun kontenjanları genelde 25 kişi ile sınırlı olduğu için kursa başvuru tarihinden önce kontenjan dolabiliyor ve sizi bir sonraki eğitime atmaları söz konusu olabiliyor. Bu yüzden her zaman erken başvurmakta fayda var diye düşünüyorum. kolay gelsin, iyi çalışmalar..
   
 6. zeynp

  zeynp CMNet Üyesi

  Evet şimdi baktımda öyleymiş. elimizi çabuk tutmamız gerekecek. Tekrardan sağolun sizede kolay gelsin.
   
 7. Nazan Pangal

  Nazan Pangal CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bu eğitim hakkında banada bilgi verirmisiniz lütfen çok acil
   
 8. Neşat Ören

  Neşat Ören CMNet Üyesi

  Radyasyon Eğitimi ve Radyasyondan Korunma Kursu ve bu NEB 211 denilen cihaz sadece TAEK ten mi alınıyor ? Bu eğitimi veren özel firmalar yok mu ?
  Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekür ederim.
   
 9. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  eğitimi veren başka bir firma bildiğim kadarı ile yok. biz ankaradan almıştık eğitimi. ama zaman zaman istanbuldada açılıyormuş.
   
 10. Neşat Ören

  Neşat Ören CMNet Üyesi

  teşekkür ederimm alakanız için..
  Bende öyle biliyodum ama, TAEK te bu süreç uzun sürüyormuş..Daha nasıl kısaltabilirim diye düşünürken , il müdrlüğü yetkilisi ile konuştum..özel firmalarında bu aleti satıp eğitim verdiğini söyledi..Fakat herhangi bir firma söylemedi..
  Galiba yine tek seçenek TAEK olacak..
   
 11. Ezgi Özturan

  Ezgi Özturan CMNet Üyesi

  UGETAM da benzer eğitimler veriyor. oradan da araştırabilirsiniz Neşat Bey.
   
 12. Neşat Ören

  Neşat Ören CMNet Üyesi

  Teşkkür ederim Ezgi hanım.. UGETAM ile görüştüm.Onlarda bu eğitimi dışardan aldırıyorlarmış..Yeterli sayı 10 muş eğitim için..Bu sayıya ulaşmakta epey bi zaman alır dediler..Benim düşüncemde aleti alıcağımız yerden eğitim almak daha mantıklı gibi..TAEK başvurumu fax yoluyla yaptım..Bakalım üç gün içinde cevap verecekler..
   
 13. Thermomed

  Thermomed CMNet Üyesi

  İstanbul üniversitesi Fen Fak Fizik bölümü bu eğitimi vermeye başlamış.
  Eğitimler ihtiyaca göre haftaiçi / hafta sonu gündüz/gece olarak veriliyormuş.
  Ayrıntılı bilgiyi birkaç gün içerisinde aşağıda bulunan web sayfasından duyuracaklarmış.
  Bilgilerinize,

  http://fen.istanbul.edu.tr/
   
 14. dilaneryılmaz

  dilaneryılmaz CMNet Üyesi

  ARKADAŞLAR MERABALAR HURDA GERİ DÖNÜŞÜMÜ YAPAN BİR TESİSİM VAR SANIRSAM LİSANS ALINMASI GEREKİYOR BU KAPSAMDA TÜRKİYE ATOM ENERJİSİNİN VERDİĞİ EĞİTİME KATILMASI GEREKİYORMUŞ BU KONUDA HERHANGİ BİR BİLGİSİ OLAN ARKADAŞIM VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ? BEN SİTEYE BAKTIM BİR SÜRÜ EĞİTİM VAR ACABA HANGİSİ TAM OLARAK?AYRICA EĞİTİMİN SINAVI OLUCAK MI ? BİDE BU EĞİTİME KATILINMASI GEREKTİĞİ TAM OLARAK HANGİ YÖNETMELİKTE YAZIYOR?
   
 15. morgul

  morgul CMNet Üyesi

  radyasyon ölçüm cihazını kullanacak olan personelin katılması gereken eğitim var bahsedilen eğitim bu sanırım. gelen malzemedeyi kabul etmeden önce radyasyon ölçümü yapılıyor, sonrasında tesise kabul ediliyor ama diğer sorularınızın cevabını bilemiyorum.
   
 16. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Türkiye Atom Enerjisi 5 günlük eğitim sonucu radyasyon cihazı kullanım sertifikası alınması gerek , İl Çevreden geldiklerinde radyasyon cihazı ve bu eğitim sertifikalarını istiyorlar sertfika 5 yıl geçerli .Türkiye Atom enerjisi kurumu ile irtibata geçin @dilaneryılmaz
   
 17. dilaneryılmaz

  dilaneryılmaz CMNet Üyesi

  tsk ederim cevaplar için arkadaslar ama türkiye atom enerjisini aradım ve onlar 1 günlük eğitimimiz var ona katılmanız gerekir dedi su an kafam karıstı 1 günlük eğitimemi yoksa 5 günlük eğitimemi katılmamız gerek @Gülin Çağlıyan :(
   
 18. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  @dilaneryılmaz biz bu başvuruları yaptığımızda sene 2011 , değişmiş olabilir :)
   
 19. dilaneryılmaz

  dilaneryılmaz CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları