• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Türkiye 'de Kağıt Sektörü için Çevre Standartları ve Atık Kağıt Geri Kazanımı

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Konular
924
Mesajlar
4,343
Tepki puanı
6,085
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Bu çalışmada, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyumu sürecinde kağıt sektörü için getirilen çevre standartları ve atık kağıt geri kazanımı incelenmiştir. Bu amaçla çalışma sunulurken öncelikle AB’ye aday olan ülkemizdeki kağıt sektörü detaylı olarak araştırılmış, AB ile karşılaştırılmış ve kağıt sektörünü ilgilendiren Avrupa Birliği çevre direktifleri incelenerek Türkiye’deki son durum ortaya konulmuştur. Atık kağıdın ülkemizdeki durumunu göstermek amacıyla Ankaş Kağıt Firması uygulama örneği olarak seçilmiştir. AB’de komite kararlarına göre kağıt sektörünü kısıtlayabilecek üç husus vardır. Bunlar; enerjinin ve doğal kaynakların verimli kullanılması ve tasarrufu, eco-label alacak ürünlerin üretildikleri proseslerin belirli çevre kalite standartlar ını sağlaması ve atık kağıt geri kazanımıdır.

Neşe Soyer tarafından hazırlanan bu dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • TÜRKİYE’DE KAĞIT SEKTÖRÜ İÇİN ÇEVRE STANDARTLARI ve ATIK KAĞIT GERİ KAZANIMI.pdf
    520 KB · Görüntüleme: 306
kagitcilik sektorunde faaliyet gosteren sirketleri inceledigim finans odevim icin cok faydali oldu, paylasiminiz icin tesekkur ediyorum.
 
Üst