Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'de Avrupa Birliği Çevre Mevzuatına Uyumlu Tehlikeli Atık Yönetimi Projesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında vpelitli tarafından paylaşıldı.

 1. vpelitli

  vpelitli CMNet Üyesi

  AMAÇ:
  Önerilen projede, ülkemizde, atık üretimi açısından öncelikli 4 bölgede (Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz) tehlikeli atıkların bir envanterinin çıkarılması, coğrafi ve sektörel dağılımının belirlenmesi ve tüm bu atıklar için ülkemiz koşullarında ve coğrafyaya bağlı olarak en uygun bertaraf yönteminin, AB mevzuatı ile uyumlu bir atık yönetim sistemi yaklaşımı çerçevesinde belirlenmesi amaçlanmaktadır.

  Bunların yanında projede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yerel örgütleri tarafından sürekli kullanılabilecek bir tehlikeli atık bilgi sistemi geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Oluşturulacak bu bilgi sisteminin, tesislerin değişen üretim değerleri ile güncellenebilir nitelikli, dinamik bir yapıda veri tabanı içermesi sağlanacaktır. Böyle bir bilgi sistemi, etkin bir tehlikeli atık yönetim sisteminin çok önemli bir bileşenini oluşturacaktır.

  Projede ayrıca, tehlikeli atık üretimi açısından öncelikli sektörler için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın atık denetiminde kullanabileceği tehlikeli atık üretim faktörlerinin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Bu sırada, söz konusu öncelikli sektörlerde, kapsamlı atık önleme ve azaltma çalışmalarının yapılması ve o sektörler için bu anlamda alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi de hedeflenmektedir.

  Ayrıntılı bilgi için: www.utay.info
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...