• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ulak

İ.Ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Toplama Ayırma Tesisi
“Ulak gelecek. Sana kalbinin karasını gösterecek. Gözünü kör eyleyecek. Bekle hele bekle. Ulak İbrahim sana gelecek” Geçen gün bir iş için İstanbula gitmem gerekti. Yolda pekde adetim değidir ama önümdeki çok fonksişyonlu tv'yle nete gireyim dedim. Girmeyincede bi kurcaladım. Gözüme ilişen şu filim adıyla dikkatimi çekti ve izlemeye başladım.

Değeri anlaşılamamış bir başyapıt. Ulak bakış açısı izleyiciye bırakılmış bir filim.
Hikayede kendi yerinizi merak ediyorsunuz. Başınızdan geçiyormuş gibi bir hisse büründürüyor insanı.
Filim içerisinde bulunan bazı argo tabirler haricinde (ki çirkinliğin tasviridir) denecek söz yok.
Hakikatı hayalle karıştırarak yoğurmuş masal edasında sürükleyici ve etkileyici bir hikaye.
Filim hakkında pek birşey söylemiyeceğim. Ama izlerken içinizdeki ulağı uyandırmanız gerektiğini Ulağın siz olduğunuzu unutmayın.
Etkilendiğim bazı repliklerini yazayım.

Yaradanın adıyla.
Gün bugündür. Ey ahali uyanın. Kıyam başlasın.
Korkmayın zalimin zulmünden siz ki senelersdir sustunuz.. Siz ki seneler var inandık deyip aslında inznmadınız..Kalpten bilmediniz düşünüpte sorgu sual etmediniz..Rabbinizi.
..
Siz ki dışardan helal görünen içerden çürüyen kirlenen kalbinizi kantara koyup tartmadınız.

BİLİP SUSANDA YAPAN KADAR GÜNAHKAR..

19037_11.jpg 19037_2.jpg 19037_3.jpg