Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulusal atık taşıma formları (uatf) uygulamalarına ilişkin duyuru

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

 1. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  21.10.2014

  Bilindiği üzere Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek-IV’ündeki Atık Listesinde yer alan tehlikeli atıklar ile taşınması kendi mevzuatı ile kurala bağlanmış olan özel atıklar ulusal atık taşıma formları (UATF) kullanılarak Bakanlığımızdan çevre lisansı almış tesislerde geri kazanımı veya bertarafı sağlanmaktadır.

  Kütle Denge Sistemi (KDS) Bakanlığımız tarafından aktif kullanıma açılmış olup, çevre lisanslı tesislerin bahse konu kayıt sistemlerini kullanmaları, kabul edilen atıklar ile ürünlerine ilişkin UATF, sevk irsaliyesi, fatura vb dokümanların Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğinin 5 ve 25 inci maddeleri doğrultusunda ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine gönderilmesi gerekmektedir.

  Bu bağlamda, atık üreticileri ile geri kazanım /bertaraf tesisleri bahse konu atıkların geri kazanıldığına veya berataraf edildiğine ilişkin dokümanların (UATF, sevk irsaliyesi, fatura vb.)Bakanlığımıza gönderilmemesi gerekmekte olup, gönderilen bahse konu dokümanlar dikkate alınmayacaktır.
   
 2. Serdem

  Serdem CMNet Üyesi

  Günaydın,

  Bu artık UATF D nushalarını il mudurlugune göndermeyeceğimiz anlamda mı sizce?
   
 3. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Hayır, İl Müdürlüğü'ne gönderin, Bakanlığa göndermeyin diyor.
   
 4. Serdem

  Serdem CMNet Üyesi

  hımm.. anladım. Şimdiye kadar bakanlıga gönderiliyormuymus ki :) teşekkür ederim
   
 5. Arif Öztürk

  Arif Öztürk CMNet Üyesi

  Demek ki gönderen mühendisler varmış :)
   
 6. Bora Yerlikaya

  Bora Yerlikaya CMNet Üyesi

  Duyurunun yayınlandığı linki paylaşabilir misiniz ?
   
 7. Tunç Bozkurt

  Tunç Bozkurt CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...