Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulusal atık taşıma formları

Konu, 'ARŞİV' kısmında pelinTekin tarafından paylaşıldı.

 1. pelinTekin

  pelinTekin CMNet Üyesi

  Tesisimiz ulusal atık taşıma formu ile tehlikeli atıklarını lisanslı firmaya vermiş yeşil nüshalar elimizde ve il çevreye göndermemiz gerekiyor ancak yeşil nüshalardan kömür cürufu için olanında son alıcının onayı yok ve diğerlerinde de atık bertaraf yöntemi yazmıyor sadece İSTAÇ kaşesi var. bu formları bu şekilde İl Çevre'ye göndersek sıkıntı yaşar mıyız? ne yapmamız lazım?
   
 2. Derya Efe

  Derya Efe CMNet Üyesi

  Pelin hanım yeşil nüshayı İl Çevre' ye göndermenizin nedeni atığı tesisten çıkardığınız konusunda onları bilgilendirmektir. Bu yüzden UATF, atık tesisten çıkmadan önce dolduruluyor ve sadece atığı gönderen firma ve taşıyıcı firma bilgileri kısımları doldurulup yeşil nüsha ayrılıyor. Sonrasında zaten atığı gönderdiğiniz firma 3 ayda bir mavi nüshayı Bakanlığa gönderip bilgilendirme yapıyor. O şekilde gönderseniz bir sorun olmaz yani.
   
  Oğuz Dedehayır bunu beğendi.
 3. pelinTekin

  pelinTekin CMNet Üyesi

  çok teşekkürler.
   
 4. seyma_nuryildiz

  seyma_nuryildiz CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar. Ben birşey soracaktım UATF yeşil nüshası kayıp ve bulamıyorum. İzinde olduğum esnada gönderilmiş bi şekilde ortada yok. Konuyla ilgili ne yapacağıma dair bilginiz var mı?
   
 5. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  Muhtemelen diğer nüshalarla birlikte teslim edilmiştir. Atık gönderdiğiniz firmaya sordunuz mu?
   
 6. B Formu elinizde var mı il müdürlüğüne durumunuzu söyleyin ve B formun fotokopisini göndermeyi teklif edin bence
   
 7. Merve Özkan

  Merve Özkan CMNet Üyesi

  atıkları hangi firmaya gönderdiyseniz onlardan formun fotokopisini isteyin siz de bunu il çevreye gönderin, il çevrenin bu konuda sıkıntı yapacağını zannetmiyorum ama bence açıklayıcı bir yazı da gönderin
   
 8. nseeay

  nseeay CMNet Üyesi

  fotokopisini ayrıca atıkları gönderdiğiniz firmaya "aslı gibidir" kaşe imza yaptırırsanız iyi olur.
   
  Oğuz Dedehayır ve cevreci_gokhan bunu beğendi.
 9. Ahmet Elmas

  Ahmet Elmas CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar.uatf nun mavi nüshasını bakanlığa gönderiyorduk şimdi kütle denge uygulaması çıktı ve artık sisteme girmemiz gerekiyor.ama sistemde sıkıntı olduğu için giremiyoruz.6. aydan sonrakilerde artık sadece sisteme girilecekmiş.şimdi mavi nüshaları nasıl bildirmemiz gerekiyor?bakanlığa mı yoksa müdürlüğe mi?şimdiden teşekkürler...
   
 10. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Mavi nüshaları bağlı bulunduğunuz müdürlüğe göndermeniz gerekmektedir.
   
 11. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Ulusal atık taşıma formlarının D nüshalarının (mavi-yeşil renklerde olan) tesisin bağlı olduğu İl Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü' ne üst yazı ile gönderilmesi gerekmektedir.
   
 12. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  fotokopisini göndersek olmaz mı
   
 13. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  D nüshaları formunda üzerinde yazdığı üzere asıllarının valiliğe gönderilmesi gerekmektedir. Tesislerde sadece B ve C nüshaları (pembe-beyaz renkli) en az 5 yıl muhafaza edilmelidir.
   
 14. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Can Bey,


  “A Nüshanın Üst Dilekçesinin Yazı İçeriği” aşağıdaki gibi yazılmalıdır.

  18.01.2013 tarih ve 28532 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğ” Madde 25-d) (A) ve (B) formu atık bertarafından sorumlu kişi veya kuruluş tarafından imzalanarak alınır. (A) formunun bir nüshası bertarafçı tarafından net miktarlar, bertaraf yeri ve tarihi form üzerine doldurulduktan sonra valiliğe gönderilir.” nolu bendi yer almaktadır.
  Bu kapsamda ......................................... adresinde gerçekleştirmekte olduğumuz, ............................... Tesisine kabulü yapılan atıklar ile ilgili olarak, Ulusal Atık Taşıma Formu (A) kopyalarının birer nüshaları, sevk irsaliyeleri, kantar fişleri ekte yer almaktadır.

  “D Nüshanın Üst Dilekçesinin Yazı İçeriği” aşağıdaki gibi yazılmalıdır.

  ……………………….. adresinde ……………………….’ de …………………………………. faaliyeti gerçekleştirilmektedir; bu kapsamda oluşan atıklar ile ilgili olarak, Ulusal Atık Taşıma Formları ile üretici olarak yapılan atık gönderimine ait (D) formunun bir nüshası ekte yer almaktadır.

  Bu kapsamda dilekçelerin içerikleri farklı olacağından A nüshaların (mavi) ve D nüshaların (yeşil) ayrı ayrı gönderilmesinin daha doğru olduğunu düşünmekteyim. Üst yazılar da aynı şekilde. Tabiki sizin dediğiniz gibi tesisin bağlı olduğu İl Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü' ne gönderilmesi gerekmektedir.
   
 15. Ahmet Elmas

  Ahmet Elmas CMNet Üyesi

  Teşekkürler cevaplarınız için...
   
 16. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Rica ederim.
   
 17. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  rica ederiz, iyi çalışmalar..

  Boş UATF formu var ise elinizde kullanımı ile ilgili detaylı bilgiler mevcut..
   
 18. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  bu formlarda uatf no nerede yazar ?
   
 19. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Sağ üst köşede Seri No: diye yazar.Hemen altında ise Sıra No: bulunur.Üst yazıda ben bu Sıra No: kısmının karşısında yazan numarayı belirtiyorum.
   
 20. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  irsaliye no yani
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.