• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ulusal atık taşıma formu artık farklı şekilde alınıyor!

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar,

2017 yılı ile gelen yeniliği sizlere şimdiden haber vermek isterim, siz de benim gibi çıldırma noktasına gelmeyin diye.

Eskiden: Halk Bankası Çevre ve Şehircilik Bankası 203 kodlu hesaba koçan başına 25 TL yatırılıp; Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden alınıyordu.

Şimdi: Önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gidip bir adet kod alıyorsunuz. Bu kod söylenilene göre 1-18 arasında değişiyormuş (Farklı da olabilir). Cep telefonunuza onay kodu geliyor. Sonra Halk Bankasına gidip yine koçan başına 25 TL yatırıyorsunuz ancak sizden bu kodu istiyorlar. Sonra Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden UATF'nizi alabiliyorsunuz.

Konu ile ilgili büyük rahatsızlık duyuyorum. Herhangi bir duyuru, hiçbir sitede yayınlanmamış. 2017 Fiyat Listesi dosyasına bakarsanız hala 203 kodlu hesap görünüyor ancak Halk Bankasına gidince artık böyle alınmadığını öğreniyorsunuz. İşin ilginç yanı +30 kez Çevre Şehirciliği aramanıza rağmen kimse durumdan haberdar değil. Farklı şehirlerdeki 3 müdürlük de durumdan habersiz.

https://i.hizliresim.com/vJ3lPr.png

Artık sadece UATF değil diğer çevre izin, gfb ödemeleri de bu şekilde yapılacak. Kayseri çevre de söylemişti bilgimiz vardı ama çok gereksiz bir uygulama.

@dilek kaya

Kullanılabiliyor o konuda bir sıkıntı yok. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yerine Orman Bakanlığı yazıyorsa bazen sıkıntı çıkartabiliyorlar.

@Melis Kara
Anladım o halde yukarıdaki ilk mesajda eksiklik var , dekont sisteme yüklenecek ondan sonra gidip İl Çevreden Uatf alınabilecek

@Gülin Ç.

Müdürlüklerde çalışan personel bir şey yapmayacak herhalde. Anladığım kadarıyla tüm işi biz yapacağız, onlar sadece "al sana koçan" ya da "al sana izin" deyip gönderecekler.

proje tanıtım dosyası için proje bedeli yatıramadık, banka işlem kodu istiyor fakat işlem kodunun ne olduğunu bilen yok ülkede....

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firması başvurularında başvuru yapıldığı zaman sistem tarafından referans numarası üretilmekte ve bu referans numarası ile Halk Bankasına gidilerek sistem tarafından belirlenen ücretin yatırılarak ödendi makbuzunun sisteme yüklenmesi gerekmektedir.
- Eğer Daha önce ücret yatırıldı veya sistem üzerinden ek belge olarak ilave ücret istenmesi durumunda İlgili Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Döner sermaye bölümüne giderek 2000 numaralı kaleme Fark ücreti olarak eksik ücretin yatırılması için işlem yapılarak verilecek referans numarası ile Halk Bankasına gidilerek ücret yatırılmalı ve ilgili belge sisteme yüklenmelidir.
Çevre İZin Lisans Sisteminde bu şekilde bir not var.

İzmir ve Tekirdağ Çşb para yatırma konusunda açıklama yapmış. E-mail ile referans kodu veriyor. Yalnız yerel bazda mı bi uygulama var bilmiyorum. Detaylı bilgi bulan var mı?

Dün Kocaeli Valiliği'nden uatf talebinde bulundum, olay şöyle gerçekleşti;
Kocaeli Valiliği Çevre şehircilik muhasebe birimine bağlandım.Telefon ile uatf kayıt için vergi no ile bir numara istedim.Cep numaramı istediler, cep numarama bir kod geldi, Halkbankası'na gittim, kodla para yatırdım, makbuzu aldım.Bu makbuzla uatf yi teslim alacağım.Tüm illerde geçerli olduğunu söylediler.Bilgilerinize.