Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulusal tehlikeli atık taşıma formu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ali Yaşar tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Yaşar

  Ali Yaşar CMNet Üyesi

  tehlikesiz atık toplama-ayırma tesisinin tehlikeli atık taşıma atık formu almasına gerek var mı? varsa nasıl başvurulacak?
   
 2. Sinan Yıldız

  Sinan Yıldız CMNet Üyesi

  Almanıza gerek yok. Alsanız il çevre elinizden öper?
   
  Ali Yaşar bunu beğendi.
 3. Ali Yaşar

  Ali Yaşar CMNet Üyesi

  :) Sinan bey; almamızı isteyen kocaeli b.ş.belediyesi. hurdacıları dolaşıp denetleme yapmış ve istemiş. bizde pzrt günü formu alcaz mecburen
   
 4. Sinan Yıldız

  Sinan Yıldız CMNet Üyesi

  Tehlikeli atık çıkmıyorsa almayın. İl Çevreye sorun bence.
   
  Ali Yaşar bunu beğendi.
 5. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  @ali yaşar Siz tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi olarak az da olsa tehlikeli atık çıktığını düşünüyorum. Hiç çıkmıyor dediğiniz yerde eğer presiniz varsa atık yağ çıkar, reviriniz varsa tıbbi atık çıkar, ne biliyim hiç birşey yoksa bile elektronik atık, pil, akü vs. çıkar. Bir koçan UATF alın ve saklayın, ihtiyacınız olunca kullanırsınız.

  Siz teisi için atık yönetim planı hazırlayın, onu hazırlarken zaten çıkacak tehlikeli atıkları tespit edersiniz.
   
  Pınar Pelit Demir ve Ali Yaşar bunu beğendi.
 6. Ali Yaşar

  Ali Yaşar CMNet Üyesi

  Göksel bey; çok az da olsa çıkan bu atıkları İzaydaşa göndereceğiz.taşıma kısmını biz yapmayacağımız için uatf almamıza gerek var mı? bir de uatf alarak sorumluluktan kurtulabilir miyiz? neticede bu formun akabinde araç modifiyesi,eğitim gibi durumlarda ortaya çıkmayacak mı?
   
 7. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  UATF de atık üreticsi (yani siz), taşıma firması ve bertaraf tesisinin dolduracağı kısımlar mevcuttur. Atığı verirken sizin verdiğinizi ispatlamak için UATF'de kendi kısmınızı doldurmanız gerekir ve yeşil nüshayı atığı verdilten sonraİl Çevre Müd.ne göndermeniz gerekir. Taşımayı siz yapmıyorsanız araç modifiyesi gibi durumlar ortaya çıkmaz, sadece takip etmeniz gereken aracın lisansıdır. Atığınız çıktığı sürece sorumluluğunuz vardır. UATF temin etmek çok masraflı birşey değil bu konuya takılmayın bence.
   
  Ali Yaşar ve Pınar Pelit Demir bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...