• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Un veya Yem Fabrikaları

erman

CMNet Üyesi
Kayıt
5 Nisan 2011
Mesajlar
150
Beğeniler
14
Şehir
Balıkesir
#1
Un veya yem fabrikaları izin lisans yönetmeliğinde yer almıyor...kapasiteleri çok büyük olsalarda bu tesislerin herhangi bir izin alması gerekmemesi ilginç değil mi sizce de ? yoksa ben yanılıyor muyum ?
 
Kayıt
4 Nisan 2011
Mesajlar
295
Beğeniler
14
Şehir
Bursa
#3
Cevap: Un veya Yem Fabrikaları

Hayır yanılıyorsunuz. İzin Lisans yönetmeliğinde yer alıyorlar. Ek-2 kapsamında buhar kazanınız var ise (genelde üretilen yem veya un üretimi gereği buhar ile temas ettiriliyor) 1.2.2.
Yine Ek-2 kapsamında madde 7.1 de günlük kapasitesi 100 tonun altında olan tahıl ve gıda öğütmesi tesisleri kapsam dışıdır denmekte fakat 100 tonun üzerinde olanlar kapsama dahildir anlamına gelmekte.
Yine Ek-2 madde 7.3 Bitkisel ve hayvansal ürünlerin nihai paketlendiği tesisler
Yine Ek-2 madde 7.25 Hayvan yemi kurutma tesisleri.

günlük kapasiteniz 100 tonun altında dahi olsa emisyon ölçümlerini istemekteler. Fakat işletmeler genelde 100 tonun üzerindedir.