• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

MS Office Unutulan excel sayfa koruma şifresini kurtarma

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Herkesin yaptığı çalışmayı koruma ihtiyacı doğmuştur. Tabi iş yoğunluğunda konulan şifreyi unutanlarda çok olmuştur. Bu yazımız şifre kurtarma üzerine.

Verileri düzenleyemediğiniz parola korumalı bir çalışma sayfasında, çalışma sayfanızın korumasını kaldırmak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.
1571217567649.png

Adım 1 - ALT + F11 tuşlarına basın veya Geliştiriciler Sekmesinde Kodu Görüntüle'yi veya en solda gözüken Visual Basic butonuna tıklayın.
1571217580706.png

Adım 2 - Parola korumalı çalışma sayfasına çift tıklayın.
1571217591943.png

Adım 3 - Aşağıdaki kodu kopyalayıp (Kod) penceresine yapıştırın. Kodların hiçbirini değiştirmeyin, kopyalayıp yapıştırın.
C++:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Adım 4 - Çalıştır Düğmesine tıklayın veya F5 tuşuna basın.
1571217649427.png
Kod gözükecektir.

Bu yöntem işe yarar ve çalışma sayfanızın koruması kaldırabilirse, küçük bir pencere açılacak ve size "XXXYYYZZZXXXY" benzeyen tek kullanımlık bir parola verecektir. Bu parolayı kullanarak sayfanızın şifresini kaldırabilirsiniz.

Bu yöntem işe yaramazsa
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tıklayarak diğer yöntemi deneyebilirsiniz.