Ünvan değişiklerinde ne yapılır?

sagapoo

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaslar merhaba kafamı karıstıran ve sormak ıstedıgım bırkac husus var

1} Bır fırmanın Cevre ıznı var ve unvan degısıklıgı yapılıyor bu durumda nasıl bır yol ızlenır neler yapılır
Cevre ıznı yok ve sadece GFB sı alınmıssa ne yapılmalıdır

2} Bır fırmanın sahıbı degısıyor bu durumda cevre ıznı var ıse ne yapılmalı Cevre ıznı surecındeyse ne yapılmalı

Cevaplarınız cok onemlı benım ıcın

B. Ünsalan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Optimum Çevre
cevre izni olan firmanın adresi ve vergi numarası değişmiyor sadece isim değiştiriyorsa; kapasite raporu, ticaret sicil gazetesi, çevre izin belgesinde yer alan tesis izin koşullarına uyacağını belirten taahhütname ve belge yenileme dekontu ( hangi konudan çevre iznine tabi ise çevre izin bedeli miktarınca halk bankasına yatırılan para ) ile danışmanının çevre bilgi sisteminden başvuru yapılır.

nur tenekecioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BEÇET TOPRAK TOPRAK GERİ DÖNÜŞÜM,ES TOPRAK AMBALAJ ATIK TOPLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Çalıştığım firma da(Ambalaj atık toplama ayırma tesisi) gfb alındıktan sonra( teknik uygunluk sürecinde) unvan değişikliğine gitti(firmanın adresi aynı,vergi numarası değişmişti) Gfb Süreci yeniden başlatıldı.

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
madkim maden
@B.koyce merhaba , vergi numarası unvan hepsi değiştiğinde dekont bedeli alıyorlar mı, yani ne kadar ödeme bekleniyor?
teşekkürler

Tarık Can

Yönetim Grubu
Firma
Proçed Çevre Danışmanlığı Mühendislik Ltd. Şti.
@sagapoo

bakanlığın duyurusu

Bakanlığımıza yapılan firma ve tesisler ile ilgili unvan/faaliyet sahibi değişikliklerine ilişkin
başvurularla ile ilgili olarak söz konusu değişiklerin Çevre İzin ve Lisanslarına yansıtılabilmesi
için Maliye Bakanlığından gerekli güncellemeler yapıldıktan sonra aşağıda belirtilen süreçlerin
gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Vergi numarasının değişmemesi sadece tesis unvanında değişiklik olması durumunda;
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.
adresinden Firma/işletme ve tesis güncelleme işlemleri bölümünden
tesis bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.
Vergi numarasının değişmesi durumunda; değişikliğe ilişkin dilekçe, Ticaret Sicil Gazetesi, eski
vergi numarası ile yeni vergi numarasını ilişkilendiren resmi belge (devir sözleşmesi, kira
sözleşmesi vb.) ile birlikte ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunularak
Firma Bilgi Sistemi üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.
Bu işlemlerden sonra İzin ve Lisans Belgesi yenilenmesi için “çevrimiçi çevre izinleri” yazılım
portalında yer alan “İzin/Lisans Yenileme” ekranları aracılığıyla unvan değişikliğinin yapılması
gerekmektedir. Bu bölümde unvanı değişen ya da devir işlemi gerçekleşen işletmeler ilgili
“Ticaret Sicil Gazetesi” ile “Belge Yenileme Dekontu” ve “Taahhütname”yi yükleyerek mevcut
çevre izin/lisans belgelerinin kalan süresi için yeni unvana göre belgelerin yenilenmesi
gerçekleştirilir.
Bu kapsamda; tesislere ait Çevre izin ve Lisans Belgelerinin söz konusu değişikliklerde yapılarak
düzenlenmesi için yukarıda belirtilen bilgi belgelerle başvuruların gerçekleştirilmesi
gerekmektedir.

duyuruyu ve iş akışı attım

Ekli dosyalar

KS
S

sagapoo

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
@Tarık Can
cok guzel bir cevaptı cok cok tesekkur ederım

pre_conception

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kurumsal (:
taahhütname örneği var mı?
vergi nosu değişmiyor sahipler aynı ama ünvan değişikliğinde nasıl bir taahhütname yazılmalıdır @Tarık Can Bey?
Çevre izin konularına değinmek gerekir mi?

Okan Türe

Mevzuat Grubu
Firma
.
@mcelebi
@mcelebi Güzel bir sunum olmuş. Bu şekilde başka sunumlar var mı? Hangi adresten indirebiliriz?

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
zaman zaman oturup hazırlıyorum ihtiyacını zaman içerisinde söylerseniz elimde mevcut ise gönderirim @oknt

MerveŞafak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
işsizz
Merhaba; gün geçmiyor ki yeni bir sorunla karşılaşmayayım... Bizim firmanın tesis listesinde iki tane firma çıkıyor. Birisi LTD. ŞTİ. olarak diğeri (TAT ve GDT TESİSİ) olarak. (TAT ve GDT TESİSİ) olarak gfb ve izinlisans belgesi alınmış. Ancak Ticaret sicil gazetesinde LDT olan yazıyor. Kapasite raporu, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi, eski uygunluk yazılarında da LDT yazıyor. Ancak sistemde aktif olan (TAT ve GDT TESİSİ) yazılı olan. İl Çevreyi aradığımda (belediyenin atık yönetim planını onaylaması için aramıştım) bana tesisin ünvanını LDT olarak değiştir dedi. Ben şimdi aktif olanı (TAT ve GDT TESİSİ) kaldırıp, pasif olan LTD'yi mi aktifleştirmeliyim? Böyle yaparsam belgeler ve eski bildirimler ne olacak? Bakanlığı mı aramam gerekiyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

😥😥😥

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
EÇBS üzerinden Unvan Değişikliği başvurusu yapıp, dilekçeyi İl Müdürlüğüne sunun demiş olabilirler mi? Yalnız unvan değişikliğinden sonra çevre izin-lisans belgenizi güncellemeniz gerek.

Unvan Değişikliği.jpg

Büşra Arık

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
atık yönetimi
merhaba, firma ünvan değişikliğinde tesis bilgilerini gösterir belge kısmına hangi belgeyi yüklememiz gerekir? imza sirküsü, sicil gazetesi ve vergi levhasını ek belge 1,2,3 kısımlarına ekleyeceğim diye düşünüyorum.yanlış veya eksik gittiğim bişey varmı acabaünvan değişikliği.png

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

Sadece unvan değişikliği ise Ticaret Sicil Gazetesi, imza sirküleri ve varsa satış-kira sözleşmesini yüklemeniz yeterli oluyor.

Önceki cevapları görüntüle…

Hasan ARIKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Danışmanlığı
Birçok ilde tehlikesiz atık toplama ayırma belgesini yeniden almanızı istiyorlar

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Firma
Atık Yönetimi
Aslında şöyle bir şey mevcut , Çed kapsam dışı yazısı bile değişecek , o sebeple tüm evrakları yeni isterler bence

Hasan ARIKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Danışmanlığı
Herhangi bir yazı görmedim, ünvan değişikliği olduğunda birkaç ilde başımıza geldi. Belgeye yeni ünvanla yeniden başvur dediler

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Bu mantıklı olan zaten :D Ben de bir an tüm tesisler yenileyecek sandım. Arkadaşa cevap verdiğinizi fark etmemişim, konudan bağımsız gibi mesaj olmuş. Şu butonu kullanırsanız, o kişinin mesajının altına gider cevabınız.

Ekran Alıntısı.JPG

alper yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,
Bilgili arkadaşlara ünvan değişikliği ile alakalı danışmak istediğim bir kaç ufak sorum var;
Öncelikle olarak çalıştığım firmamda ambalaj atığı toplama ayırma ve tehlikesiz atık toplama ayırma faaliyetinde bulunuyoruz. Ünvan değişikliği akabinde güncel izin-lisans belgemizi aldık fakat Ambalaj bilgi sisteminde hala eski ünvanımız gözükmektedir, bununla alakalı olarak il müdürlüğünde ki bir arkadaş dilekçe ile bize başvurman gerekir demesine rağmen başka biri ise gerekli evraklarla bakanlığa başvuru yapman gerekli dedi. bu konuda bilgisi olan var mı?
İkinci olarak ise ünvan değişikliğinden, izin-lisans alana kadar geçen sürede çalıştığım firma olarak atık alımına devam ettik eski lisansımız kullanabileceğimizi düşünerek, il müdürlüğü bu süre zarfında atık alımı yapamayacağımızı iletti daha önce bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu acaba ?
Şimdiden teşekkür ederim ilginize

H. Pınar Çulha

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Unvanı değiştiriyorlar müdürlüğe dilekçe verin onlar halletsin. Vergi numamarası değişirse büyük büyük problem çıkıyor.

burcu00

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
ya kimse yazmamış ya da ben göremedim bilmiyorum ama çed belgelerinizi de güncellemeniz gerekiyor.

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAİ ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMASI
Merhaba ünvan değişikliğinde çed gerekli değildir kararı ve emisyon ölçümünüde yeni ünvana göre güncellemek gerekir mi ?

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba, evet gerekiyor.

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Firma
Atık Yönetimi
Evet arkadaşlar , biz burada ne yöntemle başvurduğumuzu ve nasıl yol izlediğimizi paylaşıyoruz ,Bu işlemlerin sonucu aynı fakat gidiş yolları İl Çevre Müdürlüğü'nün inisiyatifindedir ,İlden ile değişiklik göstermektedir.Bu hususu atlamayın lütfen.