Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ünvan değişikliği gfb

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Özkan B. tarafından paylaşıldı.

 1. Özkan B.

  Özkan B. CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  İşletmeye ait Geçici Faaliyet Belgesi bulunmaktadır, henüz Çevre İzin ve Lisans Belgesi alınmamıştır. GFB aşamasındayken firma sahibi ve firma ünvanı değişecektir. Şu anda neler yapmamız gerekmektedir? Konu ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

  Saygılarımla, iyi çalışmalar.
   
  Hüseyin Hanlı bunu beğendi.
 2. Engin Bircan

  Engin Bircan CMNet Üyesi

  Kullanıcı Girişi den kendi hesabınız ile giriş yapıyorsunuz,
  Tesis İşlemleri > Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu > GFB'si olan firmayı seçip > Geçici Faaliyet Belgesi Yenileme >
  Tesis Bilgisi/Faaliyet Değişikliği Nedeniyle Yenileme > Diğer
  Diğer yazan yere sorununuzu açıklayın ve "İleri" deyip tesise normal sıfırdan GFB başvurusu yapar gibi tüm basamakları tamamlayın. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünüzün işlem havuzuna GFB Yenileme Başvurusu olarak düşecektir. İl Müdürlüğüne de yazılı olarak dilekçe ile başvuru yapmanız gerekir. Firma unvan değişikliğine dair belgeyi (Ticaret Sicil ) de ekte sunarak.
   
  Özkan B. bunu beğendi.
 3. Özkan B.

  Özkan B. CMNet Üyesi

  @Engin Bircan öncelikle teşekkür ederim,
  Tesis EK-1 kapsamında, yeni ünvan ve yeni belgeler (Ticari Sicil, Kapasite Raporu vb.) ile GFB yenileme yapılıp, havuza düştükten sonra dediğiniz gibi Bakanlığa dilekçe ile başvuru yapılırsa Ünvan Değişikliği diye olur mu acaba? Yada bizden GFB iptali isteyip yeni başvuru yapmamızı ister mi? Çünkü yönetmelikte GFB aşamasında ünvan değişikliği ile ilgili maddeyi bulamadım. Yada izin lisansa geçip ünvan değişikliği yapmak daha doğru olur mu ?
   
 4. Engin Bircan

  Engin Bircan CMNet Üyesi

  Dediğiniz gibi yönetmelikte GFB aşamasında unvan değişikliği ile ilgili madde yok. Zaten Kullanıcı Girişinden de diğer kısımlardan hallediliyor. Ankara'da veya yakınsanız bakanlıktan kolaylıkla halledebilirsiniz. Sorun çıkacağını düşünmüyorum. İzin konularınızı bilmiyorum ancak, ölçümler yapılmış sonuçlar falan elinizde hazır ise... Kısacası izin lisans başvurusu yapabilecek bir konumdaysanız ve bu raporlar eski unvana göre düzenlenmiş ise izni de eski unvan ile alıp daha sonra unvan değişikliği nedeni ile izin lisans yenileme de yapabilirsiniz. Şu anki konumuzun hangisine daha yakın ise, hangisi daha kolayınıza geliyor ise onu seçmek gerekir bence.
   
  Özkan B. ve Hülya Nergiz bunu beğendi.
 5. Özkan B.

  Özkan B. CMNet Üyesi

  @Engin Bircan ilginiz için teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
   
 6. Engin Bircan

  Engin Bircan CMNet Üyesi

  @Özkan B. Rica ederim. Size de iyi çalışmalar...
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.