• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ünvan değişikliği (sistem üzerinden)

Görkem G.

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar;
Firmanın ünvanını portaldan nasıl değiştirebilirim.
Unvan değişikliği oldu.

Merhaba benim tesisimde de ünvan değişikliği oldu. Vergi no aynı sadece ünvanım değişti. Bununla ilgili ilk önce çed belgelerimi mi yenilemem gerekiyor?

Merhaba,

Öncelikle Entegre Çevre Bilgi Sistemi, Kapasite Raporu, Tapu (veya kira sözleşmesi) ve Ticaret Sicil Gazetesi belgelerinin yenilenmesi gerekiyor. Sonrasında da sırasıyla ÇED görüşü ve varsa Çevre İzin Lisans Belgesi güncellenecek. Muaf iseniz, muaf olduğunuza dair yazı alınacak. Bu sırada da rutin işler olan Endüstriyel Atık Yönetim Planı, varsa AAT ile ilgili evraklar, varsa emisyon-imisyon raporları gibi belgeler güncellenecek.

Teşekkür ederim Cem Bey. Bir de ünvanı değişen tesisim merkez tesis. Üç tanede şube tesisim var. Ben ECBS den merkez tesisin ünvan değişikliğini yaptığım zaman şubelerimin de mi ünvanı değişecek? Yani ECBS üzerinden Hesap (firma,kurum) sekmesinden mi yoksa Tesis Şube Listesi sekmesinden mi ünvan değişikliği başvurusu yapacağım?

Merhaba,
ECBS de firma ünvanımı değiştirdim, vergi numaram ve adresim değişmedi. Ambalaj bilgi sisteminde firma ünvanımı nası değiştirebilirim?

merhaba arkadaşlar;
otel işletmesi olan firmamız hesap kısmında yer alan ünvanını nasıl değiştirebilirim acaba? Yoksa EÇBS tesis şube kısmı yerinde değiştirmem yeterli mi?
Tesisin vergi numarası aynı sadece ünvan değişikliği yapmış durumda

Birinci fıkrada belirtilen süre içerisinde başvuruda bulunmayan işletmeler için belge güncelleme bedeli, belirlenen belge bedelinin iki katı olarak uygulanır.