• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ünvan değişikliği

Arif Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Bir firmamızda ünvan değişikliği ve vergi numarası değişikliği oldu. Bu kapsamda çevre iznini yeni ünvana göre düzenlemek için çevre bilgi sisteminden gerekli düzenlemeler İl Çevre Müdürlüğü tarafından yapıldı. Sonrasında ünvan yenileme başvurusu için izin lisans sisteminden kayıt açtığımda bana referans numarası verdi ve 1250 tl yatırmamı söyledi. Firma parayı yatırınca farkettik ki para eski ünvan ve ve vergi numarasına yatmış. Döner sermaye ile konuştum izin lisans birimi halledecek siz gidip yeni vergi numarası ile referans numarası alıp işlem yaparsanız referans numarasını göremeyebilirler gibi bir cevap aldım.

Yani böyle bir durumla karşılaşan var mı? Böyle bir sistem olur mu ya? Çevre işleri ile mi uğraşacağız sistemsel hatalar la mı? Sistem düzeltilene kadar başvuru yapamayacağımız gibi hali hazırda var olmayan firma adına yatırılmış parayı almak için uğraşacağız...

@Arif Öztürk

Olana çare yok, en baştan dikkatinizden kaçmış demek ki. Benzer durumu 2 kez yaşadık. Telefon ile arayarak referans numarasını yenilettik. Yeni ref no ile yatırdıktan sonra dekont yükledik. Eski numaraya hiçbir ödeme yatırtmadık. Zaten o ref. kodunu girince bankanın da uyarması lazımdı farklı unvan veya vergi no görünüyor diye, muhtemelen onların da gözünden kaçtı. Sistemsel hatalar saymakla bitmiyor o konuyla ilgili haklısınız.

@Cem Yılmaz

Bakanlığı aradığımda telefonla alacağınız referans numarası problem olabilir dedi dönersermayedeki personel. Sistem otomatik kendi ürettiği için sistem in düzelmesi bunun içinde izinlisans la görüşün dediler.

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

Ayrıca o sistemin ürettiği referans numarasını arayıp döner sermayeye sormuştum. Otomatik üretileni biz bilmiyoruz dedi adamlar. :) Şaka gibi memleket

kolay gelsin arkadaşlar bir sorum olacak ünvan değişikliği nedeniyle çevre izni yenileme başvurusu yapacağım referans no ile 1250 tl yatırmam gerektiği bilgisi çıktı karşıma o bankaya gidip referans noyu vermem yeterlimi yoksa kuta hesabı vs. bişe demem gerekiyor mu?Bide @Arif Öztürk eski vergi noya para yatmaması için baştan nasıl bir önlem alınmalı

@emelkarakulak

Halk Bankası şubelerine gidip, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermayesi'ne ödeme yapmak istiyorum dediğiniz zaman, referans kodu soruyorlar. Referans kodunuzu verdiğiniz zaman ödeme bilgileri bankoda çalışan arkadaşın ekranına düşüyor. Burada kontrol sağlayın, vergi numaranız ve unvanınız tutuyor mu diye. Eğer uyuşmazlık varsa bakanlıkla iletişime geçerek yeni numara talep edebilirsiniz.

@emelkarakulak
İl Müdürlüğü ile bir görüşün isterseniz, belki onlar değiştirebilirler. En olmadı kalkıp Ankara'ya gideceksiniz maalesef. Bakanlığımıza telefonla ulaşmak zor olabiliyor.

@emelkarakulak

Çevre izni yenileme başvurusu için ekranda 1250 TL ibaresi çıktı ise mutlaka bankada kontrol sağlayın. Eğer uyuşmazlık olursa yeni referans numarası ile deneyin. Bizdeki durumda ünvan ve vergi no değişikliği olmuştu. Sizde problem olacağını zannetmiyorum. Birde izin yenileme de 1250 tl olması garip geldi belge güncellemiyorsunuz izin yeniliyorsanız süre bitimi v. s gibi durumu kontrol edin derim.

@Arif Öztürk benim durumumda sizin durumunuza döndü referans noyu bitürlü yenilemiyolar bakanlığı aradım mail atın dediler hergün mail atıyorum şimdi ama dönüş yapan yok döner sermaye biriminide aradım onlarda tekrardan izin ve lisans birimine yönlendirdi ve hala bekliyorum kimse dönüş yapmıyor başvuruyu iptal etsem olur mu acaba?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
buradan ilgili ödemeyi görüp,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
buradan yeni ref no yu kendiniz oluşturabilirsiniz. Bazen sistem hata veriyor olabilir bu durumda İl Müdürlüğündeki muhasebeci arkadaşlar yardımcı olabiliyor. İletişime geçmenizde fayda var.