Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üretim olmayan firmalar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Deniz Esatlı tarafından paylaşıldı.

 1. Deniz Esatlı

  Deniz Esatlı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar üretimi olmayan ofis, büro niteliğindeki işletmelerin tehlikeli atıklarla ilgili durumuna araştırmama rağmen bir neticeye ulaşamadım. Bu tip üretimi olmayan ve ofis niteliğindeki işletmelerde oluşan floresan ve kartuşlar için Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği geçerli midir? Dayanağı nedir?
   
 2. Batuhan Aşcı

  Batuhan Aşcı CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla yayınlanmış tüm kanun ve yönetmeliklerden tüm kurumlar sorumlu tutuluyor.
   
  Tunç Bozkurt bunu beğendi.
 3. Deniz Esatlı

  Deniz Esatlı CMNet Üyesi

  Bu şekilde açıklama ikna edici olmayacaktır. Nihayetinde üretim yapan büyük firmalar bile kolay ikna olmuyor bu mevzularda. Bahsettiğimiz firmalar sadece ofis başka bir yerde de üretimleri söz konusu değil. Mali müşavirlerin büroları gibi düşünün. 2 yılda bir tane floresan belki arızalanır yada yılda 1 tane toneri, kartuşu doldurma ömrünü tamamlar atıl duruma gelir.

  Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar el atın lütfen.
   
 4. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  bu tarz ofisler Çevre İzin lisans Yönetmeliği eklerinde yer almıyor, dolayısıyla sanayi işletmesi olarak değil de evsel kaynaklar olarak, değerlendirilmeli. ilgili belediyelerin hizmet vermesi gerekir. ambalaj atığını belediye almalı, bireysel tüketici sorumluluğunda nasıl e atık veya floresanları veya pilleri atık toplama noktalarına getirmemiz gerekiyor bu şekilde bence bu durum.
   
  Deniz Esatlı bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?