• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

UYARI! Çevrimiçi Çevre İzinleri

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Çevrimiçi Çevre İzinleri uygulaması , sistemlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devri nedeni ile bir süre hizmet veremeyecektir.

Arkadaşlar sistem gün olarak geri saymaya devam edecek olursa birçok işletme sıkıntılı duruma düşebilir. Öyle firmalar var ki emisyon ölçümleri 180 güne anca sığıyor. Örn: İşletme fiziksel şartları sağladığı halde, emisyon değerleri limit değerlerin üzerinde çıkıyor, firma gerekli iyileştirmeleri yapıyor, kütlesel debi miktarı sınır değerleri aştığı için tesis çevresinde pasif ölçümler gerçekleştiriliyor, tüpler analizler için yurtdışına gönderiliyor vs...

Bir soru var ki?
Sistem tekrardan kullanıma açıldığı zaman herşeyi yerli yerinde bulabilecek miyiz acaba:S

@ermansenyurek

yine ve her zamanki gibi sıkı takip etmemiz gerekecek..
ve bakanlığın bu devir sırasında oluşan aksaklıklar ile ilgili firmaları daha fazla mağdur etmeyeceğini umuyorum. neticede başvuruyu belirli bir süreye bağladılar. şimdi başvurunun tek yolu olan web sitesinin aktarımı konusunda anlaşyış göstereceklerini düşünüyorum...

aslında bakarsanız neden gfb 'den sonra 6 ay verirler ve lisans konuları harici diğer sadece emisyon yada sadece deşarj iznine tabi olanlar gfb almak zorundadır bende bunu anlamıyorum... ayrı bir mesele...

bakıma alınmadan önce benim bazı firlamarda katman hatası demişti. yani bu demek oluyorki SORUN geliyor. İlgili Arkadaşlar bize aynen şu cevabı verecegine de eminim. SORUN YOK.
Onları anlayışla karşılamak gerek. küçük bir ofis ağı veya serveri kurmuyorlar veya yönetmiyorlar. bütün firmalara ile uyraşıyorlar.

allah onların ve bizim yardımcımız olsun...
amin

eger basvurunuzun , eksiklik geri donusunuzun son gunu ve yapamiyorsaniz ekran goruntusu alarak durumu anlatan tesis ismi , vergi nosu vb. bilgiler olan bir yazi ile il mudurlugune basvurmakta fayda var ...gerci bu konuda magdur olan tesislere yardimci olunacaktir sistemde hersey kayitli, yani kimse bugune kadar hakikaten sistemden dolayi magdur olmadi , bu konuda gelen resmi yazilara yanit verildi eger gercekten sistemden oldugu belgeli ise bakanlik yardimci oldu ...bu konuda herkesin ici rahat etsin..ama dedigim gibi tedbiri elden birakmamak gerekiyor bu konudaki resmi yazi ile daha hizli yardimci olunabilir tahminimce ... artik hayirlisi olsun diyelim..
kimi arkadaslar ti miye filan almislar kimi espri yapmis ....falan falan....
ti ye miye aldiginiz , belki alay ettiginiz vs. niyetler varsa ...... artik kendi basinizasiniz ...
ti ye miye alacak degil.... destek yardim alacak degil.... karsinizda birini bulabilirseniz teknik olarak sizlere yardimci olabilecek ..bilin ki o gun baya sanslisiniz ... bence bi sayisal loto filan oynayin derim...kesin size cikar eminim.. :) ...

aktarim suresi biraz uzadi ...... sizlerin gonderdigi 700.000 bin kadar dosya ancak aktariliyor tabi ..imzalariniza saglik...ama yakindir....hafta sonu pazar muhtemel gun acilir tahminimce...

ve burada bizlerin gorevi sona eriyor....kerseke iyi calismalar ..bol sanslar ...