• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Uygulamali çevre eği̇ti̇mi̇

ozden.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba, fabrika bünyesinde genel çevre ve atık yönetim eğitimleri veriyoruz. Tesiste oluşan atıklar, atık yönetimi, öncesi sonrası fotoğraflar, genel mevzuat eğitimi vb. gibi. Ancak çok fazla değişen konu olmadığı için her sene aynı konuları anlatmak durumunda kalıyoruz. Personellerin de katılacağı tıpkı iş güvenliği eğitimlerinde olduğu gibi uygulamalı eğitim vermeyi düşünüyorum. Böyle bir uygulaması olan var mıdır? Fikirlerimizi paylaşabiliriz diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Bu konuda herhangi bir şey bulabildiniz mi? Ben de böyle bir eğitim vermeyi düşünüyorum

Merhabalar,
Kimyasal dökülme tatbikatı yapın. Personele koruyucu ekipmanları giydirerek operasyon alanı içerisinde uygulamalı olarak önce anlatım sonra uygulama yapacak şekilde uygulattırın. Anlatımı yaparken kaynağında ayırma noktalarında kullandığınız ekipmanları getirip kaynağında ayrıştırma eğitimleri yapabilirsiniz. Birleştirilmiş bu eğitimle görsel hafızalarda kalıcı etki yaratmış olursunuz.

Bunun dışında operasyona özel bir atık oluşumu, engellenmesi ve toplanması gibi konu olursada onuda bu eğitimle birleştirebilirsiniz. Önerim bu şekilde sevgiler

Atık biriktirme noktaları ve geçici depolama alanları üzerinde uygulamalı eğitim verebilirsiniz nasıl davranmaları üzerine uygulamalı gösterebilirsiniz hangi atık tehlikeli hangi atık tehlikesiz tanıtabilirsiniz.
Alıcı ortamlar nedir gösterebilirsiniz. anlatmakla da anlaşılmıyor. bazen göstererek hikaye halinde eğitim vermek daha iyi olabiliyor.