• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Uzun havalandırmalı aktif çamur sistemi çamuru hakkında

• Konuyu başlatan Özge Ulutas
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özge Ulutas

Merhaba Arkadaşlar,

Elimde bir proje var inceliyorum.

Projede havalandırma havuzlarından çöken çamur hiç susuzlaştırma işlemine tabii tutulmadan direkt tahliye merkezine geliyor. Boru Geri devir değil. Akış yönü tahliye yönünde boru girişide tahliyeye zaten.
Bir de son çökeltmeden iki farklı çamur borusunun gidişatı şu şekilde;

1 i çamur susuzlaşırmaya diğer ise direkt tahliyeye

Sorum; neden aktif çamurdan gelen çamur ve çökeltmeden gelen diğer çamur susuzlaştırma işlemine tabii tutulmamış olabilir

Şimdi oldu, çöktürme havuzu tabanında çökelen çamur havalandırma havuzuna geri devrettirilir, geri devir hattından ikinci bir hat ayrılır bu hattan fazla çamur yoğunlaştırma havuzuna gönderilir.Tahliye merkezinden kasıt?

Teşekkürler, tahliye terfi, deşarj edilmeden önce suların toplandığı yermiş ve benim ne olduğunu anlayamadığım hat, süzüntü suyu hattıymış yani çamur yoğunlaştırma işleminde çamurun su kısmının atıldığı hat

Projede mi hata var? Yalnız proje onaylıymış, bizim yaptığımız bir şey değil, hocama da sordum drenaj dedi ama kafam karıştı şimdi :( Evet, terfiden nereye gittiği gösterilmiş bu durumda su arıtmanın başına dönüyordur, tekrar teşekkürler :) şimdi anladım