• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Valilik tespit raporu

Gülçin Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ICA Çevre ve Danışmanlık
arkadaşlar elinde çom'e gönderilmek üzere valilik tespit raporu dilekçe örneği olan var mı? Ayrıca gönderdikten sonra sonra ne zaman dönüş yaptıklarını bilen?

Bir süreliğine istemediler fakat şuan istiyorlar yanlış bir uygulamaydı zaten. VTR ye devam :)

@Mahmut Konukcu

Mahmut Bey ben firmama ait emisyon konulu çevre iznini yeni yaptım. Eğer Valilik Tespit Raporu istenilseydi o zaman online sistemde başvuru sırasında dosya yükleme alanında açık olması gerekirdir. Sadece Emisyon Raporu bölümü açılmıştı.

Merhaba,
Valilik tespit raporu, emisyon raporu formatından çıkarılmıştır. Teyit ölçümlerde yeniden VTR başvurusuna gerek olmaması adına. Mevcut çevre izni sürecinizde VTR alımına devam edeceksiniz.
Bilgilerinize.

@ritimsiz Merhaba,
İl Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurmanız gerekir. Başvuruya istinaden denetimde uygunluk koşullarınızın kontrolü haricinde emisyon ölçüm raporunuzu görmek isterler. Ölçümleriniz tamamlandı ise kısa sürede yazınız çıkar ile bağlı olarak tabi.
Kolay gelsin.

İl çevre müdürlüğüne başvuracaksın artık nezman gelirp inceleme yaparlar bilmem

Merhabalar;

Biz bir şirket değiliz Apartman Yöneticiliği olarak geçmekteyiz. SANAYİ KAYNAKLI HAVA KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ’ nin ekine göre ‘Tamamen acil durumlarda kullanılan, acil güç sistemleri (sürekli çalıştırılmayan, herhangi bir arıza durumunda veya elektrik kesintisinden dolayı işletmeye sokulan ve bu durumların ortadan kalkması ile işletmeden alınan ve yılda azami 500 saate kadar kullanılan) için aşağıdaki emisyon standartları uygulanmayacaktır. Bu tesislerin işletmecileri her yıl içindeki bu tür kullanımlara ilişkin bir raporu yetkili mercilere sunmak zorundadır.’ Demektedir. Bizlerin jeneratörleride 500 saatin altında çalışmaktadır. Buna göre size bir takım sorularım olacaktır. Yetkili mercii dediği il çevre müdürlükleri mi? Biz bu kapsamın içine giriyor muyuz? Nace kodumuz 68.32.02’dir. 68.32.02 : Bir ücret veya sözleşmeye dayalı olarak yapılan gayrimenkul yönetimi faaliyetleri (site yöneticiliği, mobil ev alanlarının, müşterek mülkiyetli konutların, devre mülklerin, ikamet amaçlı olmayan mülklerin, vb. yönetimi) olarak geçmektedir. Gene de bu yazıyı vermek zorunda mıyız? Ayrıca vereceğimiz yazının bir örneği var mıdır? Yardımlarınızı rica ederim.

aslında Çevre İl Müdürlüğü istemedikçe hiç bir bildirim yapmasan bile birşey olmaz çünkü kapsam dışısınız zaten. bildirim yapmak istiyorsan da apartman yöneticisi yılda 500 saatin altında jeneratörün çalıştığını ve aşması durumunda bildirim yapacağını belirten taahhütname imzalaması gerek dilekçenin ekine de taahhütnameyi koyarak çevre il müdürlüğüne verirsiniz. Bazı çevre il müdürlükleri taahhütnameleri noter onaylı da isteyebiliyor. Ben olsam hiçbirşey yapmam çünkü kapsam dışı olan bir yere kimse birşey demez.

jeneratör kullanım formlarını da her yıl dilekçe ile gönderirsin

Ekli dosyalar

• jeneratör kullanım bilgisi.doc
    39 KB · Görüntüleme: 65
30 katlı bir plazayız ancak şirket olarak geçmiyoruz. Geçen ISO 14001 denetçileri geldi bunu söyledi o yüzden kafam karıştı. Mutlaka bildirmeniz gerekiyor diye.

@senemulker
Ben her yıl başında bir önceki yılı bildiriyorum. ekteki form ile.

Ekli dosyalar

• Jeneratör kullanım bildirimi.docx
    15.3 KB · Görüntüleme: 55
Teşekkür ederim. Şirket olarak geçmediğimizden bizim genel müdür yardımcımız da zorunluluk yoksa bildirmeyelim diyorlar. Yönetmeliğe bakıyorum. Sanayi ve üretim tesisleri olarak geçiyor kapsamı. En kötü bildirim yapacağız artık.

Merhaba,
Valilik Tespit Raporu için dilekçe Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'ne mi? Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'ne mi yazılıyor?

@Okan Türe
Okan Bey ben Kocaelinden alacağım. Çevre İznine başvururken Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'ne yazmıştım dilekçeyi şimdi Çevre İzin Yenileme için başvuracağım. İnternette örneklerde Çevre İzni Şube Müdürlüğü'ne yazılmış dilekçe gördüm. Acaba bir değişiklik mi oldu diye sormak istemiştim.

Dilekçe örneği için teşekkürler Orhan Bey.
Kocaeli'nde dilekçe Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:129 PK:41040 İzmit/KOCAELİ adresine mi Ovacık Mahallesi, Hasat Sokak, No: 1 Başiskele/KOCAELİ adresine mi teslim ediliyor?