Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Valilik tespit raporu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında nil_ayy tarafından paylaşıldı.

 1. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Danışmanlığını yaptığım bir firmam GFB'sini aldı. Sıra Çevre izninde emisyon ölçümü de yapıldı. İlk defa izin için başvuracağımdan dolayı valilik tespit raporu için dilekçe mi veriliyor işleyiş sırasını bilmiyorum dilekçe verilecekse bana mümkünse bir örnek verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

 3. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  Zeynep Hanım, teşekkürler dilekçe örneğini aldım. Bu dilekçenin ekine valilik tespit raporunu doldurup mu koyacaz.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Valilik denetimi için dilekçe sunuyorsunuz. Sadece dilekçeyi İl Müd. sunmanız yeterlidir. İstanbul'da valilik tespit raporunun belli kısımları da tarafımızdan doldurulması istenilmektedir.
   
 5. H. Mustafa Pekçetin

  H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Dilekçeye ek olarak "emisyon ölçüm özet raporu"nu koyup dilekçeyi veriniz. (İsterseniz tesis ve emisyon kaynaklarının fotoğraflarını da koyabilirsiniz ek olarak)
  Kolay gelsin.
   
 6. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  valilik tespit raporunu vermek için tesise gelip izin konunuza bakacaklar mesela emisyon konusunda başvuru yaptıysanız baca yüksekliğinizi ölçecekler. daha sonra emisyon raporunuzdaki baca yüksekliğinie bakıcaklar valilik tespit raporunuzu aldıktan sonra emkisyo raporunuzun sonuna valilik tespit raporunu ekleyip pdf formatında yükleyerek çevre izni başvurunuzu yaparsınız.
   
  sagapoo bunu beğendi.
 7. sagapoo

  sagapoo CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba, bende ilk defa valilik tespit raporu dilekçesi vereceğim. dilekçeyi hazırladım tarafımıza bu raporun verilmesini arz ederim şeklinde. ancak kafamı karıştıran nokta çevre ve şehircilik bakanlığının sitesinde valilik rapor formatı var. bunu da dilekçenin eklerine mi koymalıyım? yoksa dilekçe diye sunmam gereken evrak mı bu format
   
 8. oknt

  oknt CMNet Üyesi

  @sagapoo Valilik Tespit Raporunu bilgisayar ortamında formata göre oluştur. Eğer Çevre İzni başvurusunda kullanacağın emisyon raporun varsa baca isimlerini ve baca yüksekliklerini emisyon raporuna uygun olacak şekilde yaz. Denetimde yanında olması için flash belleğe kaydet. Denetim sonrası düzeltmeler yapılabilir. İstanbul için durum bu şekilde.
   
 9. sagapoo

  sagapoo CMNet Üyesi

  @oknt Raporu formatına uygun şekilde oluşturdum. şimdi bunu il çevreye sunacağım ama başına bir dilekçemi yazılmaıs gerekiyor. Dosya olarak ekledim dilekçeyi. bir bakar mısınız? Ben bu dilekçenin ekine mi raporun formatını koyacağım
   

  Ekli Dosyalar:

 10. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Arkadaşlar formatı niye siz hazırlıyorsunuz? Bırakın o kısmı da İl Müdürlüğü yapsın. Siz dilekçe ile başvurunuzu yapın, emisyon raporunuzu da denetim sırasında elinizin altında bulundurun tamamdır. Valilik Tespit Raporu denetiminde bir emisyon kaynaklarınıza/alanlarınıza bakarlar, bir de Uygunluk aşamasındaki koşulların hala geçerli olup olmadığına. VTR formatı hazırlamak zorunda değilsiniz.
   
 11. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Normalde böyle işlemesi gereken bir süreç ama çoğu şehirde bu raporu danışmanlara hazırlatıp onun çıktısını alıp tesise gelip imzalıyorlar.
   
 12. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

 13. oknt

  oknt CMNet Üyesi

  @sagapoo dilekçeni güncelledim. Eksik olan yerleri tamamlar öyle başvurursun. Ayrıca adres GFB deki adres ile aynı olacak. İstanbul da sadece dilekçe ile başvuruluyor. Denetime geldiklerinde daha önce hazırlamış olduğun Valilik Tespit Raporu üzerinde gerekirse değişiklik yapıyorlar. Firmada çıktı alıp imzalar atılıyor. Valilik tespit raporu işlemi bu kadar İstanbul için.

  @Melis Kara bunu söyleyebilmek maalesef kolay değil.
   

  Ekli Dosyalar:

  sdagtekin bunu beğendi.
 14. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  @oknt Birden olmaz tabi, yavaş yavaş alıştırın:) Olacak, olmalı arkadaşlar, mevzuat gereği bir dolu yükümlülüğümüz var zaten, bir de onların evraklarını hazır etmeye kalkarsak işin içinden çıkamayız.
   
  sagapoo bunu beğendi.
 15. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Ben artık danışmanlık yapmıyorum zaten de yaptığım dönemden biliyorum :D
   
  Melis Kara bunu beğendi.
 16. oknt

  oknt CMNet Üyesi

  @Melis Kara söylenecek çok şey var aslında. Bizim yaptığımız iş aynı zamanda psikolojik bir iş. Neyse :suspus:
   
  Melis Kara bunu beğendi.
 17. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  bu iki sayfalık bir rapor değil mi? başka birşey eklemek gerekiyor mu?
   
 18. emin2

  emin2 CMNet Üyesi

  @oknt galiba. yeni meslek.....

  ...Bizim yaptığımız iş aynı zamanda psikolojik bir iş.....

  ...mevzuat gereği bir dolu yükümlülüğümüz var zaten, bir de onların evraklarını hazır etmeye kalkarsak işin içinden çıkamayız. ....
   
 19. oknt

  oknt CMNet Üyesi

  @emin2 İstanbul da durum bu şekilde. Ahkam kesmeyle olmuyor bu işler. Ben de istemem böyle olmasını ama başka seçenek var mı? Zaten denetim ayrı bir stres. Firmanın işi sonuçlansın diye bir sürü işle uğraşıyoruz. Denetimde gerginlik mi yaşayalım bu konu yüzünden. Polemiğe girmeye gerek yok.