• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Vefat: Meslektaşımızı kaybettik

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TARSUS BELEDİYESİ
Çok üzücü...Başımız Sağolsun.Ailesine ve sevdiklerine sabır diliyorum.Allah bir daha yaşatmasın.

İzmir’in Torbalı ilçesinde bir fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapan Çevre Mühendisi Onur Ercan Özakıncı’yı yüksek gerilim hattında elektrik çarptı. Genç mühendis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay, Pamukyazı’da bir havlu fabrikasında saat 11.00’de meydana geldi. Fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapmak isteyen Çevre Mühendisi Özakıncı’nın elindeki çelik çubuk, fabrikanın üzerinden geçen yüksek gerilim hattına değdi. Elektrik akımına kapılan Onur Ercan Özakıncı, olay yerinde hayatını kaybetti. Bölgeye gelen İtfaiye Amiri Özdemir Gündoğdu tarafından çatıdan indirilen ve 112 ambulanstaki sağlık görevlileri tarafından sağlık kontrolü yapılan Özakıncı, tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Özakıncı’nın cesedi İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Özakıncı ile aynı işi yapan arkadaşı Yılmaz Biçer şoka girdi

:( Allah rahmet eylesin.Ailesine sabır versin işallah.
Süreci takip etmeliyiz arkadaşlar.Rahmetliyi tanımıyorum,tanıyanlar süreç ile ilgili bilgi verebilirler mi(Bilirkişi raporu,davası,cezaları)?

Ölçüm işi çok riskli bir çalışma.İsg tedbiri alınmalı,yalıtkan ayakkabılar,yalıtkan malzemeler,baret vb.Emniyet kemeri.Ölçüm için gidilen firmadan da yaşam halatı temin edilmesi ve monte edilmesi sağlanmalı.Ölçüm çalışanlarına eğitim verilmeli.Rahmetli yeni mezundu sanırım.Risk analizi de yapılmalıydı ve ona göre işveren önlemleri almalıydı....
Ölçüme gönderdiği firma ve ölçüm yaptığı firma kusur oranı kadar cezalandırılacaktır.Umarım ailesi de bu işin peşini bırakmaz..

ben daha yeni geldim cenaze evinden, ilk başta ailesine allah bol bol sabır verisn, durumları hiç iyi değil ve ailesi acılı olduğu için pek fazla konuşma fırsatım olmadı fakat ailesi bu işin peşini bıramayacaklar, jandarma da gereken tutanağı tutmuş olay yerinde

@çigmed

2011 mezunu, aynı dönem mezunuz demek ki, çok genç :( Ne yazık.. Ben twitterdan İzmir'de olayın meydana geldiğini belirterek Sn. Bakanımız Veysel Eroğlu'na bildirdim. Üzüntülerini belirtti. İletmek istedim... Allah yakınlarına sabır versin :(

Arkadaşlar,her meslekte olduğu gibi avukatlar arasında da etik,ahlaki davranmayanlar mevcut, iş kazalarını kollayan avukatlar olduğunu duyuyoruz.Öyle ki acılı aile ile belli bir ücrete anlaşıp tazminatı alanlar,maddi çıkar sağladıktan sonra işin peşini bırakanlar..
İnanıyorum ki vefat eden meslektaşımızın ailesi bilinçli ve sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacaktır.Naçizane tavsiyem her avukata inanmasınlar,referans isteyip araştırsınlar.
Allah sabır versin..

aşağıda Odamızın mesajını ekledim. bu işin takip edileceği beyan ediliyor .ÇMOya bu konuda önemli işler düşmekteve bu konuda Odamıza güveniyoruz fakat Olayın sonuçlarını hep birlikte gözlemleyeceğiz.en azından bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması için şimdiden kişi ve kurumların gerekli önlemleri önemsenerek alması gerekir...

"Değerli Meslektaşlarımız,

26.06.2012 tarihinde, İzmir Torbalı‘da bulunan bir fabrikanın bacasına ölçüm amaçlı çıkan meslektaşımız Onur Özcan ÖZAKINCI (Cumhuriyet Üniversitesi - 2011) iş kazası sonucu yaşamını yitirmiştir.

Yaşamını yitiren meslektaşımıza Allah‘tan rahmet, ailesine ve dostlarına baş sağlığı dileriz.

Yaşanan olaya dair, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılmak üzere, Odamız tarafından da inceleme yapılmaktadır.

Bilinmelidir ki, Odamız yaşanan bu vahim olayın sorumlularının tespit edilmesinin takipçisi olacak ve meslektaşımızın ailesinin hukuki mücadelesinde tüm örgütlülüğü ile yanında yer alacaktır.

Saygılarımızla,

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası"