Vekaletname örneği

Burcak Bulut

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çevre izinleri için elinde vekaltname örneği olan varsa rica edebilir miyim? Ya da nereden bulabilirim acaba..

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
''.... çevre mevzuatları ile ilgili her türlü işlemlerin takibinin yapılabilmesi için firmamızı temsilen .... firması veya şahsı yetkilidir. '' şeklinde bir belge hazırlayabilirsiniz.

cemba82

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çevre izinleri için elinde vekaltname örneği olan varsa rica edebilir miyim? Ya da nereden bulabilirim acaba..

[Şirket antetli kağıdı]​
........................................San. Tic. A.Ş. tarafından işletilmekte olan aşağıda isimleri ve adresleri belirtilen tesislerle ilgili olarak, Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik gereği yapılacak tüm başvuru ve takip işlerinden sorumlu olmak üzere şirketimiz Çevre Görevlisi ...................... T.C. kimlik numaralı ..................... ........................ tarihi itibariyle .........................tarihine kadar görevlendirilmiştir.​

Tesisler:
1) Tesis Adı
Adres: .............................
2) Tesis Adı
Adres: .............................
İsim Soyisim​
Unvan​
İmza​
Şirket Kaşesi​

Kolay gelsin.

Burcak Bulut

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
teşekkür ederim

Serpil Yumrukaya

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
BU VEKALETNAME NOTER ONAYLIMI OLMALI

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Evet noter onaylı olmalıdır.

pre_conception

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çevre Danışmanlık Firması'nda çalışılsa dahi Çevre Görevlisi adına mı vekalet verilmesi gerekir? Yoksa danışmanlık firmasına mı vekalet verilmelidir? Ya da ikisine birden mi? İmza sirküsü fln gerekir mi?

KaanDogukan

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Çevre Danışmanlık Firması'nda çalışılsa dahi Çevre Görevlisi adına mı vekalet verilmesi gerekir? Yoksa danışmanlık firmasına mı vekalet verilmelidir? Ya da ikisine birden mi? İmza sirküsü fln gerekir mi?
size önerim firmaya ve firmada görev yapan tüm personel adına vekaletname çıkartmanızdır.

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ekte çevre danışmanlık firmasına, işletmenin çevre izni işlemlerinde kullanılmak üzere verecek olduğu bir vekaletname örneği koydum. acaba bu vekaletname uygun mu? bu vekaletnamenin noter onayı esnasında bizimde işletmeciyle birlikte notere gitmemize gerek varmı? konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların fikir ve görüşlerini bekliyorum

Dosyalar

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Vekaletnamenize sadece çevre ve şehircilik ile ilgili işlemler haricinde, ihtiyacınız olabilecek kurumlarıda eklemeniz yararınıza olacaktır.

Selma Akdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
özel bir protokol formatı yok.firmanız ile tesis arasındaki sözleşmeyi yüklüyorsunuz.

Selma Akdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bakanlığa e-posta ile konuyu sordum. Çevre müdürlüklerine konu ile bilgi verilmediği için GFB başvurumda eksik olarak yazmışlardı.Gelen cevaba dayanarak söylüyorum.

"Tesis için protokol dosyasını yüklemişsiniz. Tesis eklerken artık vekaleletname dosyası yerine protokol dosyası sisteme yüklenmektedir. Çevre il müdürlüğüne konu hakkında bilgi verebilirsiniz."

Arif Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bakanlığa e-posta ile konuyu sordum. Çevre müdürlüklerine konu ile bilgi verilmediği için GFB başvurumda eksik olarak yazmışlardı.Gelen cevaba dayanarak söylüyorum.

"Tesis için protokol dosyasını yüklemişsiniz. Tesis eklerken artık vekaleletname dosyası yerine protokol dosyası sisteme yüklenmektedir. Çevre il müdürlüğüne konu hakkında bilgi verebilirsiniz."
Yani bakanlığın görüşüdür bu öyle diyorsunuz. Sistemde vekaletname halen gözüküyor, elinizde yazılı bir açıklama var ise bizimle paylaşırsanız bizde bu dertten kurtuluruz. Bilgi için teşekkürler...

Selma Akdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben bakanlığa e-posta ile sordum.Onlar da yukarıda alıntı yaptığım şekilde cevap verdiler.Vekaletname olayı ilk çıktığında hatırlarsanız işletme protokol işlemleri sayfasında vekaletname dosyasının yüklenmesi ile ilgili bir kısım bulunuyordu.Şimdi o sayfada yalnız protokol dosyası görülüyor.Ama sistemin farklı arayüzlerinde bir yerlerde vekaletname başlığı kaldığı için sanki hala gerekliymiş gibi algılanıyor.

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Sadece Çevre İzin sistemi için düşünmek yanlış olur arkadaşlar. Diğer kurumlar ile bir işiniz olması durumunda (Örn DSİ, Tarım, Belediye gibi) lazım olabiliyor. Bence bulunmasında fayda var

Yukarı Alt