Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Veysel Bey, Ergene'nin hali ne böyle?"..

Konu, 'ARŞİV' kısmında Berkan Tunçludemir tarafından paylaşıldı.

 1. Berkan Tunçludemir

  Berkan Tunçludemir CMNet Üyesi

  Önce haberi bir okuyalım...


  Televizyonda Ergene Nehri'ndeki kirlilikle ilgili görüntüleri izleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu telefonla aradı.

  Başbakan Erdoğan , “Veysel Bey, Ergene'nin hali ne böyle?” diye sordu. Bakan Veysel Eroğlu, şunları söyledi: “Geçen yıl başbakanımız bir gün bana telefon açtı. Televizyonda Ergene Nehri ile ilgili bir program izliyormuş, dikkatini çekmiş. ‘Veysel Bey, Ergene'nin hali ne böyle?' dedi. Ben de kendisine, Ergene'nin o bölgedeki CHP 'li belediyelerin sorumluluğunda olduğunu söyledim. Bana, ‘ CHP 'li belediyelerin bir şey yapacağı yok, siz yapın' diyerek talimat verdi. Biz de hemen kolları sıvadık.” Ergene'yi kurtarmak için öncelikle arıtma tesisleri yapılacak. Oradaki fabrikalar, yer altı suları denetlenecek, derelerin ıslahı yapılacak, sanayi tesislerinin kullandığı yer altı sularının denetimi için buralara sayaç da takacağız. Kuracağımız bir sistemle Ergene Nehrini 7 gün 24 saat online izleyeceğiz. Bu sistem Türkiye 'de ilk kez uygulanacak. Otomatik numune alma cihazlarıyla Ergene'den online örnekler alınacak, debi ve kirlilik oranları anında ölçülüp merkezden bunların takibi kesintisiz yapılacak. Bir sorun olursa da anında müdahale edilecek. Diğer havzaları da aynı şekilde izlemek için hazırlık yapıyoruz.”

  Şimdi de soralım..
  Sorumluluk kimdedir? Denetimleri yapması gereken Bakanlıkta mı ve/veya Eski adıyla İl Çevre ve Orman Müdürlüğünde midir? Belediye'de midir? Ayrıca 10 yıldır o durumda olan nehir neden şu anda gündeme gelmiştir?
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...